• arada kalmak hayatta en zor şeylerden biridir sık sık arada kalırım ve bu hayattan soğumama neden oluyor allah arada birakmasın
  • kendi elimizde olmayan sebeplerle yaşamaya başladığımız ve nasıl olsa mutlaka öleceğimiz için, öldüğümüzde de kesin ve tam olarak ne olduğu bilinmediğinden kalabildiğimiz kadar bu tarafta kalmalıyız. öncelikle aceleye mahal yok yani...

ne kadar acı (ruhsal ve fiziksel) çekersek çekelim, ne kadar dibe batarsak batalım... (vs.) örnekleri siz çoğaltın... yaşadığımız bir film değil gerçek bir hayat. gerçekler acı değil inatçıdır ve hayat geriye doğru değil ileriye doğru yaşanır.

geleceğin bilinmemesi, bir saniye sonrasını bile bilemememiz ve bir saniye sonra hayatımızda olabilecek olumlu ya da olumsuz, iyi ya da çok kötü değişikliklerin olma olasılığı için bile, hayat; yaşayıp görmeye değer.

"hayattan zevk almak, mutlu olmak, huzurlu olmak, acı çekmek, üzülmek, özlemek..." o kadar çok duygu var ki, bu duyguların sürekli olduğunu düşünün. sürekli mutlu olmayı ister mi bir insan? ya da bu mümkün olur mu?

yeri gelecek güleceğiz, yeri gelecek ağlayacağız, mutlu olacağız, acı çekeceğiz (vs). bu duygulardan her hangi birinin var olmadığını bir düşünür müsünüz? hayat daha mı güzel olurdu sizce?

başlıktaki yüklemleri biraz değiştirelim; "ölmeyi istemek ama yaşamaktan da zevk almak." zevk almaya başladığımızda ölmeyi mi isteyeceğiz. bakış açımızı değiştirelim. farklı bakış açıları dünyamızı zenginleştirir. duygularımız, düşüncelerimizi, düşünceler de davranışlarımızı belirler.

öylesine değil ölesiye yaşayın.
  • (bkz: intihara götü yememek)

ben de böyleyim de bu ara yiycecek gibi hissediyorum; bir açlık var, biraz da boşluk.

dolmuyor boşluklar açken.

doyuracağım yükseklerden düşen adrenalinin karnımda bıraktığı nefesle

ya da akan kanın gözümü doyuran kızıllığıyla.

kırmızıyı hep sevdim, duvarlara fışkırdı
    duvarlardan yaladım, yedim.

şu aralar gözüm de yiyor

sizinki yemez umarım...
  • nasılsa öleceğiz en güzel tarafı da ne zaman olacağını bilmemek ya bilseydik? geçici olarak gelmişiz bu dünyaya bu kadar karamsarlık yapmayın gençler mutlu olmak zor belki ama umut her zaman iyidir..

not; polyana sedat değilim. çok karamsar görünce sizi üzüldüm sadece:(
  • amk.
    geçmeyen gecelerin,
    radyoda çalıp sigara yaktıran şarkıların,
    gelmeyen sevgililerin,
    çekip giden orospu çocuklarının,
    hayallerimizi elimizden alanların,
    insanlara olan güvenimizi boşa çıkartanların,
    paragözlerin,
    yalakaların,
    kahpelerin,
    kansızların,
    kaçırdığım otobüslerin,
    gitmek isteyipte gidemediğim şehirlerin,
    insanları kullananların,
    arkadaşlarını satanların,
    annesine babasına sahip çıkmayanların,
    altı pastan gol kaçıran forvetlerin,
    deplasman yapmayan tribünlerin,
    ota boka biber gazı sıkan çevik kuvvetin,
    her sikime sansür koyan rtük'ün,
    alkolü yasaklayanların,
    yolsuzluk yapanların,
    vatanına milletine ihanet edenlerin,
    cumhuriyet düşmanlarının,
    ayakçıların,
    pezevenklerin,
    ırkçıların,
    umutlandırıp utandıranların,
    sen benden daha iyilerine layıksın diyenlerin,
    bu yazıyı bana yazdıran şeylerin,
    ölmek istemeyip ama yaşamaktan zevk aldırmayan hayatın,
    gelmediğin her günün,
    her saatinin,
    her dakikasının,
    her saniyesinin,
    her salisesinin,
    teker teker ;
    amk.
  • death drive durumudur.
  • benim durum bu zaten
  • ı cannot live
    ı cannot die
    trapped in myself
    body my holding cell
    (bkz: one)
  • pek çokları gibi benim de ara ara girdiğim durum. hatta şu anda tam da ruh halimi özetler nitelikte. bence bunu insan kendi kendine yapmıyor. sadece kendi kendini üzmüyor. bu duruma gelene kadar ne kadar kazık yemiş olduğunu, insanlara artık hiç güveni kalmadığı, yaşamında önünde duran her şeyden, herkesten, her ilişkiden zevk alamayacak raddeye geldiğini/getirildiğini unutmamak gerekiyor. insanlar bencil.
hesabın var mı? giriş yap