• amon amarth'ın jomsviking albümünün 5. parçası. bayağı eğlenceli ve melodik bir parça olmuş, kafalar yerinde duramıyor.

sözlere gelirsek:

they bring him to the shore
    his ship is ready made
    he will not see them anymore
    here he cannot stay

the brotherhood is gathered
    their faces hard as stone
    they have come to take farewell
    ın silence they mourn

"our king has left our ranks
    a wise and noble man
    we owe him loyalty and thanks
    he ruled with a steady hand

he will be missed by all
    his heart has now been stilled
    tonight he'll dine in odin's hall
    there he'll drink his fill"

the ship glides gently on the waves
    as day turns into night
    one thousand burning arrows
    fill the starlit sky

two ravens on the longship
    they spread their pitch-black wings
    and lift up to the burning sky
    a send-off for a king!

ınto flames! the longship burst into flames!
    black smoke is rising high
    to the eternal night

ınto flames! the whole world burst into flames!
    nothing will be the same
    things will forever change

the flames are raging higher
    they gnaw at wood and flesh
    soon the ship will break apart
    and sink into the depth

this night we drink in silence
    and when the morning breaks
    our king has left this world to walk
    through valhalla's gates
  • amon amartın en iyi şarkılardan biri olma potansiyeli oldukça yüksek olan epik bir parça.*
  • melodik death metalin gurmesi olan isveç halkının rüştünü ispat ettiği şarkılardan biridir. yavaş ritimli intro, nakarat ve duygulandıran doygun bir solo ile, ritim gitarlar ve sondaki aşırı melodik kısım bu şarkıyı valhalla’ya çıkarıyor. witness me mofos!!

sarı azmanın vokaline zaten ayrı bir parantez açmak gerekir.
  • mutsuzken aklıma gelip duran $arkıdır. zaten huzunlu havası bir de ki$inin kasvetiyle birle$ince insan bi afallar.

(bkz: jomsviking)
  • ne zamanki youtube'a slow dingin ve melankolik şeyler dinlemek için girsem, mutlaka sağ altta önerilerde durup bana göz kırpan şarkıdır. sırf bunun yüzünden doğru düzgün melankolimi de yaşayamıyorum. anında insana enerji veren modunuzu yükselten harika bir amon amarth şarkısıdır.
  • gitar solosu aşırı "bu akşam ölürüm" şarkısına benzeyen amon amarth parçası.
  • nasıl da iyi hissettiriyor, tarifini yapamam. amon amarth hayatımın önemli dönemeçlerini geçmemde bana oldukça yardımcı oluyor. otobüse binmisim kulakligimda çalıyor. inince yine köpekler yoluma çıkacak mı acaba diye düşünüyorum. mesken tutmuşlar yolumu. tam gitar solosunda iniyorum. bu gazdan sonra çıksa ne olur ruh halindeyim. bebeğim bir gün belki bakarsın wacken open air'de dinlemek nasip olur sizi. var bir hayalimiz.
  • yoğun duygular yaşatan parça. sevilen bir viking kralının son yolculuğuna uğurlanmasını anlatıyor şarkı kısaca. bulunduğu albümün ismine de gayet uygun bir şarkı . jomsviking "viking kardeşliği" demek yani bir nevi cult. şarkının sözleri tek tek incelendiğinde sert anlamlar taşır ve öyle boş filler lyricler bulamazsınız şarkıda.
    melodik olarak ise benim nazarımda çok başarılı bir parçadır. johan hegg beyin mükemmel vokali, kaybedilen birinin ardından geçirilen tüm o aşamaları * tek tek şarkı boyunca içimize içimize sokmaktadır. en kısa zamanda canlısını dinlemek ümidiyle..
hesabın var mı? giriş yap