• an itibariyle izleyip lise yıllarıma dönüp ve (bkz: peyton sawyer) ın en sevdiğim sözlerinden bir tanesini paylaşmayı istediğim dizi.

“at this moment, there are 6,470,818,671 people in the world. some are running scarred, some are coming home. some tell lies to make it through the day. others are just now facing the truth. some are evil men at war with good. and some are good struggling with evil. sic billion souls, and sometimes all you need is one."
  • iğrenç bir dizi. 3 sezon nasıl izledim bunu bilmiyorum sanırım güzel bir şey çıkacak sandım. 4. sezon 2. bölümden sonra da çıkmayacağına emin olduğum için izlemeyi bıraktım. zaten bu tarz dizilerden pek hoşlanmam eski kız arkadaşımla 2. sezonun ortasına kadar izlemiştik, ayrıldıktan sonra bırakmıştım geçenlerde boşluğa düşünce tekrar başlayayım dedim ama harcadığım zamana yazık oldu. bu tarz dizileri seviyorsanız tüm alternatifleri izleyin, acayip yokluğa düşerseniz buna başlayın, öyle kötü bir dizi.

izlemeye değecek tek yanı brook davis'dir.

lucas her ne kadar sempatik, saygılı, dost canlısı vs. gösteriliyorsa da yavşak ibnenin tekidir.

peyton sanırım dünyadaki en kötü en iyi arkadaştır.****

the o.c. buna bin basar, hatta izlemedim ama medcezir bile bundan iyidir.
  • şu sıralar bende yeniden lisede olma duyguları uyandıran dizidir.
    dizideki peyton karakterinin dinlediği müzikler, giydiği kıyafetler, ruh hali itibariyle adeta lisedeki halim gibidir. bana hayatı, travis'in (bkz: 12 memories) albümünü dinleyerek yaşamamı, aslında olduğum kişi olmaya geri dönmem gerektiğini hatırlatmıştır.
  • the o.c.'nin bir tık altında dawson's creek'in bir tık üstünde bir gençlik dizisi. one tree hill'i güzel yapan şey karakterlerin sürekli olarak kendilerinden beklenmeyen şeyleri yapmasıydı bana kalırsa. özellikle ilk sezonlarda yani büyümelerini izlediğimiz zamanlarda, yaptıkları hatalar ve verdikleri kararlar şaşırtıcı ve güzeldi, senaryo da bunlar etrafında şekillenirdi. beşinci sezondan sonra dizinin sıkıcılaşmasının nedeni bu heyecanın kaybolmasıydı. tabi aslında doğal bir şey bu çünkü tüm karakterler artık yetişkin olmuştu, hepsinin düzenli hayatları, oturmuş kişilikleri vardı ama izlemek istediğimiz şey bu değildi.

nathan scott'ı anmadan da geçemeyeceğim, nasıl ki seth cohen bir gençlik dizisinde yazılmış en mükemmel karakterdir, işte nathan scott da ikincidir. sırf onun için bile izlenir bu dizi.
  • gerçekten insana bir şeyler katan, hayatın farklı yanlarını gösteren bir gençlik dizisiydi. iyi ki izleyebildik.
  • çok çok çok severek izlemiştim. haley seni çok severdim.
  • hatırlayanlar duygulandi bile
  • it's the oldest story in the world.
    one day you're 17 and planning for someday.
    and then, quietly, and without you ever really noticing;
    someday is today.
    then someday is yesterday.
    and this is your life.

we spend so much time wanting, pursuing, wishing..
    but ambition is good.
    chasing things with integrity is good.
    dreaming...

if you had a friend you knew you'd never see again, what would you say?
    if you could do one last thing for someone you love, what would it be?
    say it.
    do it.
    don't wait.
    nothing lasts forever.
    make a wish and place it in your heart.
    anything you want.
    everything you want.
    do you have it?
    good.
    now believe it can come true.

you never know where the next miracle is gonna come from;
    the next memory,
    the next smile,
    the next wish come true.
    but if you believe that it's right around the corner,
    and you open your heart and mind to the possibility of it,
    to the certainty of it,
    you just might get the thing you're wishing for.
    the world is full of magic.
    you just have to believe in it.

so make your wish.
    do you have it?
    good.
    now believe in it,
    with all your heart.
    *
  • heralde 3. yada 4. kez baştan izlediğim ve kesinlikle o.c ile beraber en sevdiğim türündeki dizidir. ve ben hala lucas ve brooke beraber olmalıydı diyenlerdenim
  • 34°14'19.2"n 77°56'56.9"w google haritalarda bu konumda karen's cafe ve clothes over bros lokasyonu mevcuttur. 2007'de aralık ayında çekildiği için ilk görüntüde karen's cafe yok ama clothes over bros var.

34°13'12.8"n 77°56'47.8"w bu lokasyonda ise tric adlı mekan var. 2012'deki görüntülerde daha net belli olmasına rağmen logo flulanmış.
hesabın var mı? giriş yap