şükela:  tümü | bugün
  • çok kaliteli, çok iyi niyetli, öğrencinin çıkarını düşünen, idealist ve muhteşem bir insan. atatürk'ü tanrılaştırdığını iddia eden bir çok kişi olmasına rağmen mümkün olduğunca objektif bir şekilde tarihin izini sürmektedir sadece.
  • cuma akşamları teknoloji tv'de yaşayan tarih isimli programı hazırlayan ve sunan maltepe universitesi ogretim uyesi
  • iki sınıf arkadasını suikast sonucu kaybeden,ermeni meselesinin gerceklerini gunyuzune cıkartmak suretiyle eski bir hocasının istegini yerine getirmek ve bunu butun genclere kanıtlamak icin elinden gelen her seyi o hasta haliyle yapan, bu yaptıklarını olecegi gune kadar yapmaya devam edeceginden emin oldugum muhtesem egitmen.
  • maltepe üniversitesin öğretim görevlisi olarak çalışan saygı değer bir tarih hocası.osmanlıdan cumhuriyete adlı bir kitabı bulunmaktadır.
  • bir zamanlar teknoloji tv'de konuşan tarih adlı bir program sunan, birinci sınıfta dersimize girmiş, başta sözde ermeni soykırımı ve kıbrıs sorunu olmak üzere türkiye'nin sorunları hakkında kapsamlı araştırmalar yapan, her hafta diyaliz makinesine giren, çok az gülen, öğrencilerini vize ve finallerden öyle ya da böyle geçiren asıl amacının türk gençliginin bilinçlenmesi olduğunu söyleyen tarihçi.
  • an itibariyle neşter adlı programda atatürk'ün diktatör olmadığı tezini savunmakta. pek güzel şeylerden bahsedip, hilal kaplan hanımefendiye dert anlatmaya çalışıyor ancak öyle bir heyecanlı ki elleri tir tir titriyor, koyacak yer bulamıyor. sakin olsa çok daha güzel anlatacak derdini.
  • an ihtibari ile cumhuriyet'in ne olduğunu çok güzel açıklamakta olan ve atatürk'ün büstünün başını bazı ''geri zekalılar'' koparabilir, cumhuriyeti kutlamak için ankara'ya giden otobüsleri yolda durdurabilirler ama bunca insanın içinden kimse cumhuriyet ve atatürk sevgisini silemez demiştir. nitekim haklıdır da.
  • maltepe üniversitesi gibi ticari bir okuldan mezun olup, geriye dönüp baktığım zaman aklımda sadece orhan çekiçten aldığım derslerin kaldığını gördüm. bilgisi ve objektifliği ile maltepe üniversitesine fazla, hatta birçok üniversiteye fazla olan ender kişilerden biri. bu yazdıklarımı okuyorsa eğer, kendisine bana öğrettiği herşey için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. 2 yıl boyunca ondan öğrendiğim şeyleri sanırım hayatımın sonuna kadar unutmayacağım...
  • akit gazetesinin hedef göstererek yaptığı haberi ihbar kabul edip yıllardır ders veren değerli hocasına soruşturma açan maltepe üniversitesi rektörü sınav sorularının bilimsel olmadığını da eklemeyi unutmamış. atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi sınavında "laiklik" ile ilgili soru sorulması anlaşılan başta akit gazetesi ve rektörü sinirlendirmiş. üniversiteler hızla değişiyor, değiştikçe zaten bilim üretme amacından çok meslek lisesi kıvamında olan üniversiteler iyice yerelleşiyor ve lokal siyasetin hizmetinde adeta cemaat okulları kıvamına geliyor. vakıf veya devlet, saygın veya tabela üniversitesi farketmeksizin hükümetin güdümünde ve pervasız bir hal alıyor. herkes iktidar gibi düşünmeli yoksa bertaraf edilmeli mantığı ne yazık ki ülkenin demokratikleştiği iddiası ile paralel biçimde ilerliyor. atatürk ilke ve inkikaplarının öğretildiği bir dersin hocasına yapılan bu baskı tipik bir örnek. orhan hoca duygusal adamdır. ne kadar kötü etkilendiğini tahmin ediyorum ama yerinde olsam önce bu soruşturmayla mücadele eder ardından da istifamı verirdim. kale falan kalmadı, her yer kuşatıldı. bu olayın ideolojik yönü de yok. hükümete yakın olup, olmamak meselesi. sağcı, solcu farketmiyor. hükümet karşıtıysan sana biçilen yol belli..ya soruşturma ile yıldırma, ya hapis, ya itibarsızlaştırma...üniversiteler de bitti sıradaki?

http://www.change.org/…rilmesini-talep-ederim#share

edit: orhan hoca ile aynı dünya görüşene sahip değilim. kemalizmi onun kadar şiddetli savunmuyor, kazanımlarını kabul ediyor ama yeterli bulmuyorum. eleştirlecek noktaları olduğu kanısındayım ancak türban karşıtı olduğu söylenen adamın dersinden bir kare

http://change-production.s3.amazonaws.com/…57746289