fleurquin

  • 9194
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

dolmabahçe mutabakatı

"5 mayıs 2007- abd büyükelçisinin kriptosu
"tayyip erdoğan ve orgeneral büyükanıt anlaştı. operasyon başlayabilir. iki taraf da eteğindeki taşları döktü. başbakan tayyip erdoğan'ın bu özellliğinden faydalanılırrsa, amerikan çıkarlarının devamı çok kolay olacaktır."

wilson'ın merkeze geçtiği yazıda yer alan; "operasyon başlayabilir" ifadesi önemli. çünkü bu kriptodan tam 39 gün sonra, ümraniye baskını gerçekleştirildi. büyükelçi wilson'ın şifreli yazısındaki "başlaması istenen operasyonun" ergenekon olduğu anlaşıldı.

5 kasım 2007'de de tayyip erdoğan, beyaz saray'da bush ile görüştü. tayyip-bush görüşmesinde, ergenekon operasyonları konusunda tam mutabakat sağlandı.

21 ocak 2008 tarihinde de abd ankara büyükelçisi ross wilson, saatler 23.00'ü gösterirken başbakanlık resmi konutu'nda erdoğan ile sürpriz görüşme yaptı. bu buluşmadan 4 saat sonra ergenekon operasyonunda "ilk gözaltı dalgası" hayata geçirildi.

böylece, "cumhuriyeti tasfiye etme ve türk silahlı kuvvetlerini etkisizleştirme" operasyonlarının abd planı olduğu kanıtlandı. yani ergenekon tertibin, sanıldığı gibi; "sadece akp ve fethullah gülen tarafınadan planlanmadığı" bir kez daha gözler önüne serildi."
http://www.ulusalkanal.com.tr/…:guencel-&itemid=174

devamını okuyayım »
31.03.2011 01:24