fleurquin

  • 9194
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

çetin çiftçioğlu'nun olympique lyon şakası

2001 yılında yapılmış kaliteli şakadır. basın mensupları atatürk havaalanında lyon futbolcularını beklerken eyüp şafak spor oyuncular gelir ve olaylar gelişir.

"
şakacı bu kez meslektaşlarını şakaladı

kanal 7'nin eğlenceli programı şakacı, yeni sezonda ilk olarak meslektaşlarını şakaladı. şakacının son kurbanları havaalanında fenerbahçe'nin rakibi lyon'u bekleyen medya mensuplarıydı.

şaka programlarının ilklerinden olan ve halen devam eden tek şaka programı şakacı'yı sunan çetin çiftçioğlu, fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi'ndeki rakibi lyon'un istanbul'a gelişini görüntülemek isteyen medya mensuplarını da faka bastırdı. fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi'ndeki rakibi lyon, oynanacak ikinci maç için 24 eylül pazartesi günü istanbul'a gelmişti. ancak, atatürk havalimanı'na indiklerinde çok az sayıda gazeteci onları görüntüleyebilmişti. çünkü ç.ç. şakacı o sırada 7 ekim'de ekrana gelecek programının yeni bölümleri için iş başındaydı. "herkes şakayı yiyebilir, şakalanamayacak insan yoktur" diyen çetin çiftçioğlu, lyon ekibini bekleyen medya mensuplarının karşısına sahte lyon'la çıkıp onları da faka bastırarak bir kez daha herkesin şakalanabileceğini gösterdi. ekibi otele götürecek otobüs, bir amatör takımın futbolcuları, fransızca konuşan sahte bir antrenör ve sirkeci'de işportacılık yapan ganalı'lardan oluşan bir grup sahte siyahi oyuncu ile çok iyi organize olan, kendisi de malzemeci kılığına giren çiftçioğlu, anormal görülebilecek hiç bir şeye fırsat vermemiş ve bütün medyayı atlatmıştı. aynı saatlerde gerçek lyon da havaalanına inmiş ancak, sahte lyon'la uğraşan gazetecilerden ancak birkaçı olayı farkederek gerçeğini çekebilmişti.

yaptığı bu şakadan dolayı gazetecilerin kendisine kırılmamalarını isteyen çiftçioğlu, "arkadaşlarım beni hoşgörsünler çünkü bu da benim işim" dedi ancak, birilerinin bu şakaya canı sıkılmıştı. uefa bu olaydan dolayı programın yayınlandığı kanal 7'yi, fenerbahçe-olympigue lyon karşılaşmasının yapıldığı fenerbahçe stadı'na almadı. "
___
http://yenisafak.com.tr/…rsiv/2001/eylul/27/t2.html

devamını okuyayım »
27.03.2010 19:51