• fahrettin paşa ve medine savunması adlı kitabın yazarı.
    kitap sürükleyici bir dille yazılmış çok beğendim ama kitabın adı kara memil olmalıydı bence. fahrettin paşa ve medine savunmasından ne zaman bahsedilecek diye merak ederken neredeyse kitabin sonuna geldim heyecanla kara memil in hayatını okudum. çok az bir kısımda çok şükür fahrettin paşa dan bahsedildi. derken ben kara memil e aşık oldum. ne güzel bir adamdin sen kara memil.
  • aşkın miracı hallac-ı mansur adlı kitabını yeni okuyup bitirdiğim yazar. kitabın dilini çok sığ buldum. dönemin ruhunu yansıtamamış.
    tek bir eseriyle yargılamak istemiyorum ama bende oluşan algı çok müspet değil.
  • genel olarak önemli eski türk kahramanlarını anlatan kitaplar yazan yazar. örnek olarak ; baybars , kürşad , alp er tunga gibi.
  • bilge kağan kitabını okuduğum fakat çoğu yerde anlamakta güçlük çektiğim yazar. karakterleri, doğayı ve olayları tasvir ederken yüzeysel ve aceleci davrandığı düşünüyorum. sanırım anlayabilmek için ikinci kez okuyacağım ya da kenara bırakacağım. akıcılık bir yerde koptuktan sonra toparlamak zor oluyor.

edit: aynı kitabın (olaylar islamiyet öncesi türk tarihinde geçiyor) 306. sayfasında kül tigin'in bir konuşmasında "allah amcama uzun ve sağlıklı ömür versin" yazıyor. 307. sayfaya geçmeden kapağını kapatıp kenara koydum.
  • türklerin tarihi isimli kitabı öyle güzel ki. özellikle aradim bu konuyu. metehan'dan mustafa kemal'e aradığınız ne varsa hepsi içinde. yalın dil, güzel anlatım... bitirmek üzereyim.
  • (bkz: #147504804)
  • babür şah adlı kitabını okumaya başladığım yazar. okuduktan sonra entâriyi güncelleyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap