• kendi reklamını yapmaktadır.
  • ta xasiork sıralarından tanıdığım yaşadığı bir çok güçlüğe rağmen hiç bir zaman hayattan kopmayan kısıtlı imkanlarını bahane etmeyip sürekli bir şeyler üreten kendisi için kullanabileceği imkanları insanlar ile paylaşmaktan çekinmeyen türkiyede bir çok alanda ilkleri yapmayı başarmış nedense başarıyı yakaladığında da linç girişimine uğramış iyi niyetli öz güveni olan dürüst ve vefalı bir insandır.

insanları küçük görmek ve aşağılamak için çırpınan bu kitleye yemeklerden sonra tok karnına özeleştiri tavsiye ederim.
  • 17 temmuz 2005 tarihli pazar vatan roportajında, "metal fırtınadan sonra hayatınız nasıl değişti?" sorusuna "öncelikle internete bağlı olmayan bir lap top aldım. çünkü internete bağlı olan bilgisayarımın kontrol edildiğini anladım" şeklinde cevap veren yazar. bu lafın üzerine daha sonra aynı röportajda bilim kurgu üzerine ahkam kesmesi de vardır ki, ilginç tabii.
  • turkiye'deki bilim kurgu ve fantezi edebiyati boslugunu iyi ve zamaninda farketmis, bu yollarla iyi kitap satip evlatligini saglamis adam.
  • xasiork adı altında türk fantastik ve korku edebiyatı için oldukça alışıla gelmişin dışında bir planla yola çıkmış insan.. sonrasın da amaçları tutmamış ve beklediklerini gerçekleştirememiş olsa da burak turna ile yazmış olduğu metal fırtına kitabıyla bir anda parayı bulmuş kişi..

kitap boyu yapılan vatan-millet-sakarya yaklaşımı, kurtlar vadisive amerika'nın irak'ı istilasıyla birleşince, üstüne de 5 ytl gibi türkiyede basılan kitaplardan oldukça ucuza piyasaya çıkmış olması korkunç satış rakamında etkendir.

tabi bunların yanında, kara gezgin adlı kitabını sonrasında asi adı altında basarak ve kızıl vaiz adlı kitabını 7-8 yıllık bir sürenin ardından tekrar yayınlatarak, üstüne üstlük bu kitapların görünür hiç bir yerinde yeniden basıldığını söylemeyerek edebiyatçılığından önce etik değerlerinin yargılanması gereken şahıs..

düzeltme ve özür: 2009 istanbul tüyap kitap fuarında azmedip beni bulup, kızıl vaizin 5. baskısında kitabın iç kapağında yeniden basım olduğunu belirten 3 yada 4 punto ile(bankaların kredi sözleşmelerinde ki küçük yazı karakteri) yazılmış ibareyi göstermiştir. asi için ise kara gezginin sadece 500 tane basılıp 100 adet satıldığı, isim değişikliğinin bu yüzden yapıldığı zira aynı adla yayınlanması ihtimalinde listelere giremeyeceğini söylemiştir.

geçmişte söylemiş olduğum etik problemi ne dair sözlerimi kızıl vaiz kitabında ki 4 puntoluk ibareleri göz önünde bulundurarak, "etik problemi yaşamaktan minik yazılarla kurtulan yazar" olarak düzeltiyorum.

yine kendisi ile yaptığım konuşmanın bir bölümünde önümde duran vakıf dizisini gösterip bana onların neden hiç bir yerinde yeni basım olduğunun yazılmama nedenini sormuştur.buna cevaben ona sorduğum "92 yılında ölen asimovun yeni kitap yazmasını mı bekliyorsun" sorusuna (kendi ifadeleri ile) ortalama bir insandan daha zeki olduğu, bu cevabın samimi ve inandırıcı bulmadığını dile getirmiş kişidir.
  • kimi siyâsi görüşlerini biraz sığ bulsam da kızıl vâiz, âsi, zifir gibi kitaplarını severek okuduğum yazar. ayrıca ilginç bir yaradancılığı var. tanrı'ya inandığını, onu sevdiğini ama ona tapmadığını söylüyor. tanrı bu işe ne diyor bilmiyorum.
  • bilişim '07 bilim kurgu öykü yarışması birincisi.
  • ceviz kabuğunda izledikten sonra, "ulan bu adamı bulup muhabbet etmek lazım" dediğim insan. kafa dengi biri gibi.
    ayrıca, istanbul ve ankara'yı karşılaştırırken kullandığı "kaos insana zarar vermez ama düzen ezer" gibisinden bir sözü sayfa kenarına not ettirdi.
  • doğu perinçek'e korkak deme şahaneliğini göstermiş insan. doğu perinçek de buna ve metal fırtınayı beraber yazdığı burak turna'ya aptal demiştir.
  • eskiden websitesinde kendi adina bolumler acmi$ olan nickini yarattigi her $eyde kullanan megaloman biri.
hesabın var mı? giriş yap