• üniversiteyi yeni kazanmış ve fizik 101 dersine girmek üzere bu hocanın dersine gittiğinizde, karşınızda einstein var sanıyorsunuz. kıvırcık saçları, spor ayakkabılarıyla sempatik bir insan. her anlattığını, siz bunları zaten biliyorsunuz diye anlatıyor. ilk ders 90 dakika aralıksız ders yapıp beyin hücrelerini öldürdükten sonra, şimdi kısa bir ara veriyoruz der, öğrenciler mırıldanmaya başlar, ardından sözünü tamamlar, -haftaya görüşürüz. bu lafa istinaden, uzun geçen her dersin ardından sınıfta kısa bi ara sözleri yükselir. öğrenciler arasında cc osman diye de tanınır, pek kimseyi bırakmadığı için. ancak ilk dönemin sonunda * bir kız bağıra çağıra geziyordu ortada. kim bu adama cc osman demiş mına koyim. kulağına gitmiş numunelik beni bıraktı diye. yanlış hatırlamıyorsam 4 soru soruyordu. 3'ü ile uğraşın bi tanesine karşımayın diyordu. yani 3'ünü yaparsınız 4.sünü nah yaparsınız diyordu. nasıl yaptıysam vizede hepsini yapıp yüz almıştım. finalde götüm çok kalkmış olacak ki, 65 alıp çan sayesinde aa ile geçmiştim. * *

bir keresinde de, integralle alakalı bir soru çözerken, öğrencilerden gelen hocam biz integral bilmiyoruz, mat'de daha oraya gelmedik lafı üzerine, kalkıp integral anlatmıştı. ikinci dönem tekrar benzer bir durum oldu ve çıkıp biri hocam hala gelmedik integrale dedi, bunun üzerine, olsun ben ilk dönem öğretmiştim size dedi ve devam etti derse şirin insan.
  • prof.dr. ünvanına sahip, sakarya üniversitesi elektromagnetik alanlar ve mikrodalga teorisi anabilim dalı başkanıdır. elektromagnetik alanların biyolojik etkileri, elektomagnetik uyumluluk, elektromagnetik kirlilik ve canlılar üzerindeki etkileri, cep telefonları ve baz istasyonlarının sağlık üzerindeki etkileri gibi alanlarda önemli araştırmalar yapmıştır. arabasının bagajında bulunan onlarca kitabın arasında düdüklü şekerlere, çeşitli şekerlemelere rastlamak her zaman mümkündür.
  • sakarya üniversitesi elektrik-elektronik müh. bölümü öğretim görevlisi. prof. dr. osman çerezci. kendisini magnetik alana adamış kişidir. boğaziçi üniversitesinden selim şeker ile beraber birçok kitap yazmıştır. hatta çevremizdeki magnetik alan ve radyasyon kirliliği ile kitapları bile vardır.
  • kuzey güney dizisindeki güney karakteri gibi telefon kullanmanın zararlı olduğunu belirten süper hoca.

[http://www.youtube.com/watch?v=q3ylwckazty http://www.youtube.com/watch?v=q3ylwckazty]
hesabın var mı? giriş yap