• bana daha çok bir ergenin montajı gibi gelen hadise.
  • bir insanın canlı mutlu bir varlıktan adeta kadavraya döndüğü video. resmen ipince bir çizgi.
  • kemal sunal ile büyüyen neslin zengin mizah anlayışı ile süslenen montaj video.

orijinali;
    https://www.youtube.com/watch?v=th0szryhnmm
  • ölmek ne kadar komik değil mi? ölümü ensenizde bir gün hissettiyseniz veya ilerde bir gün hissederseniz bu komik anları hatırlayıp gülebilir misiniz? ölümün kimi zaman ne kadar zor olabileceğini bilseydiniz, videodaki o kişi kadar kolay ölebilmeyi ne kadar çok isterdiniz.

(bkz: komik olmayan şeylere gülen insanlar)

(bkz: ölmek ne garip şey anne)
  • nedenini bilmediğim şekilde 3-4 kez başa alıp izledim. osuruk sesi için falan değil adamcağızın gözlerinin sadece beyazı kaldı bir anda. gülümsüyordu 1 saniye önce oysa ki.

ölüm tuhaf şey. insanın bir gün başına geleceğini kesin olarak bildiği tek şey. ama hiç o anı yaşamayacak gibi de gelen tek şey.

yalnız, adam ölmeden önce "adem" mi dedi, bana mı öyle geldi?
  • komik birşeymiş gibi dalga geçilmesine hayret ettiğim olay. aşağılıksınız.
  • baya bi suser engelletmis basliga konu olmus kisidir. videoyu izlemedim gerek de yok. malca yorum yapan bu kadar dallamayi sozluge hangi entrylerine bakarak aldilar, kim aldi, nasil aldi, onu sorgulamak lazim.
  • ergen montajı video. orjinali yıllar önce ortada geziniyordu. ilginç kısmı bu video ile ilgili entriler. olm hem cahil, hem aptal hem sıkıcı olur mu lan bir insan. ne kadar leşsiniz. halbuki gavuristanda sizin klasmandaki adamlar çok eğlenceli. siz niye böylesiniz lan. bu ne kalitesizlik. yemin ederim sabah dershaneye giden ergen ağız kokusu geldi burnuma okurken. teşekkür ediyorum ilk sinestezi tecrübem için.
  • montaj mı bilemem, sesi de kısık izledim.
    gerçekten biliyor muyuz durumu? ben emin değilim.
    ancak gerçekten öldüğünü düşündüğümüzde;

ölüm üzerinden dalga geçebilecek kafaya sahip insanları gözler önüne seren bir başlık olmuştur.

canım benim, siz hiç ceset gördünüz mü hayatınızda?
    sokakta trafik kazaları ya da kriminal olaylar neticesinde vefat eden insanlara tesadüfen şahit olmaktan bahsetmiyorum.

en yakınlarınızı morga uğurladınız mı?
    son bir kez yüzlerini gördünüz mü?
    vedalaştınız mı?
    morgdan çıkartıldıklarında ellerinizle toprağa verdiniz mi?

ölüm gibi bir şeyin üzerinden bu kadar kolay şaka yapılabilir mi?

montaj ya da değil.
    öldü ya da ölmedi.

ölümün espirisi, şakası yapılabilir mi?

hani bu zihniyette olanlar lütfen bir uzmana görünsün. sağlıklı bir ruh hali değil bu.
  • uzerine adice yapilan montajdan dolayi komik olacağı sanılan aksine dehşet verici bir videodur.adamcagizin surati bir iki saniyede halka filminde kuyudan cikan hortlagi görüp korkudan ölenlere döndü. ibretlik valla.allah taksiratini affetsin.
hesabın var mı? giriş yap