• siz zannediyorsunuz ki zina etmeyesiniz diye böyle yapıyorlar. çok da umurlarındaydı zaten senin günahın sevabın. adamın derdi senin 2 oda parası ödemen.
  • bayburt ya da konya'da otelde kalmak niyetiniz varsa başınıza bela olabilecek mevzu.
  • otellerde evlilik cüzdanı istenmesi ihtiyaridir. kanuni bir zorunluluk olmamakla beraber tamamen otel yönetiminin insiyatifine bırakılmıştır.

ülkemizde 1774 sayılı kimlik bildirme kanununa göre kalınacak otelde kimlik ibraz etmek gerekmektedir, bu kanun maddesinde evlilik cüzdanı ile ilgili bir vurgu yapılmamıştır. yabancılar ise pasaportlarını resepsiyona vermek zorundadır. otele giriş işlemi yapıldıktan sonra belgeler sahiplerine iade edilir.otellerin kimlik belgelerine el koymaları söz konusu değildir. konaklama tesisleri geceleme yapan müşterilerinin bilgilerini emniyete bildirmekle yükümlüdür.bildirim yapmayan işletmeler yaptırımla karşılaşırlar.

ayrıca, otel odası meskun mahaldir. eviniz gibi düşünebilirsiniz. bilginiz veya izniniz olmadan hiç kimse giremez. herhangi bir nedenle polisin gelmesi içeri girmesi, savcının arama iznine bağlıdır.

herhangi bir şekilde acenta aracılığıyla veya direk otel işletmesiyle yapılan ve ödemesi yapılan rezervasyonunuz mevcut olduğu halde işletme evlilik cüzdanı olmadığından konaklamanıza izin vermezse, dava yolu açıktır.
  • namusuna halel gelmesinden korkan oteller. allah muhafaza evlilik olmadan seks falan yapılırsa, günaha girerler cennetteki hurilerden mahrum kalırlar.
  • gayet gerekli bir eylemdir. otelde kalma bahanesi ile cinsel seks yapan bekar ve atayiz insanları engellemek için yapılmaktadır.
  • millet işsizlikten neredeyse fuhuşa izin verecek siz böyle şeylere nerede rastlıyorsunuz çok merak ettim . sık sık otelde kalırım hiç böyle bi duruma rastlamadım .
  • adam gibi otellerde sorulmayandır. köyde bile sorulmuyor olm artık. siz nerede kalıyorsunuz lan?
  • namusumuzun bekciliginin tanimadigimiz otel gorevlileri tarafindan yapilmasidir.. cok sukur guvendeyim
  • otel sahiplerinin kendilerini pezevenk durumuna düşürmek istememesinden olabilir.
  • benim bildiğim o uygulama kalkalı çok oldu.
hesabın var mı? giriş yap