• adventure time'ın yaratıcılarından yeni bir cartoon network çizgi filmi. adventure time'a nazaran daha masalsı, daha ciddi, daha karanlık bir havası var anladığım kadarıyla. baş karakterini elijah wood seslendiriyor.

http://en.wikipedia.org/…he_garden_wall_(tv_series)
    http://www.cartoonnetwork.com/…all/video/index.html
  • türkiye'de az önce yayına girmiş, tuhaf çizgidizi. büyük kardeşin şairane karakteri, kasvetli bir ortam ve kısa bölümler. buraların entry dolması temennisiyle.
  • --- spoiler ---

kafasında çaydanlıkla dolaşan bir adet velet, abisi, konuşan bir kuş ve bir kurbağanın bir arada takıldığı ve başlarından geçen olayları konu edinen cartoon network çizgi filmi.

bu dördünden başka bi de ormancı karakteri var.

--- spoiler ---

bahçe duvarının ötesinde adıyla türkçeye çevrilen çizgi film "+7" ibaresiyle yayınlanıyor. (diğer bir çok cartoon network çizgi filminde olması gerektiği gibi)

ayrıca bitiş müziği insanın psikolojisini bozacak cinsten.

edit: imla
  • on bölümden oluşan mini seri, annem adını sorunca ben de araştırdım nedir ne değildir diye...

(bkz: çizgi film izleyen anne)
  • çok çok çok çok çok iyi bir mini çizgi dizi.
  • bugün başlayıp bitirdiğim ve hayranı olduğum çizgi dizi. ızlediğim ve çok beğendiğim başka bir çizgi dizi olan gravity falls'un yapımcısının twitter'ında görünce merak etmiştim, bugün de yapacak bi şey bulamayınca izleyeyim dedim ve gerçekten iyi ki izlemişim dedirtti.
  • müthiş alt metinlere sahip, tek celsede izlenip bitirilmesini tavsiye ettiğim çizgi yapım. ana karakter wirtelijah wood'un seslendirdiğinden kimseler bahsetmemiş.

--- spoiler ---
    "over the garden wall" adı, hikayenin kahramanlarımız wirt ve greg kardeşlerin garden isimli mezarlığın duvarından nehre yuvarlandığı sırada başladığı için verilmiş. nehrin içinde bir nevi limbo hali yaşayan bu garibanlar ölümün pençesinden kurtulma savaşlarının sonunda bilinçaltlarında yatan bir çok probleme de ışık tutup çözüm buluyorlar.

greg'in cloud angel'ın kulağına fısıldayarak yaptığı dilek, dizinin geri kalan bölümlerinde açıklanmıyor. kendi eyyorlamama göre bu dilek şu şekilde olabilir:

greg abisi wirt'ün artık daha fazla köpek gibi her şeye olur diyip kabullenmesini engelleyecek bir istekte bulunur ve ölüme nahçekmesini sağlar.

--- spoiler ---
  • cartoon network'te yayınlanan bir güzel seri daha. adventure time'a göre biraz daha kasvetli ortamlarda geçiyor. çizgileri ve bölümlerin ardında yatan mavzuları ile biraz daha gotik. seslendirmede yer alan isimler de gerçekten yabana atılır cinsten değil. ben bayıldım. başkalarını bilmem ama ben izlerken içimi inanılmaz bir huzur kaplıyor.*
  • harika bir cn çizgi filmi daha.

özellikle küçük kardeşin çocuksu davranışları, kurbağayla kurduğu arkadaşlık ve spontane girişleri müthiş.

bence adını koyalım artık zira cn çocuklar için çizgi film üretmiyor.
  • yeni nesil cartoon network çizgi dizileri arasında en güzel olanı. görece erken dönem the marvelous misadventures of flapjack ile birlikte eski nesil çizgi dizilere taş çıkartır cinsten konusu daha önce yazılmış tabii ki o yüzden hiç zahmet etmeyeyim. ama kesinlikle tavsiye edilen çizgi dizidir bu da böyle dursun.
hesabın var mı? giriş yap