• konsolda eş dostla oynanabilecek en eğlenceli oyunlardan biri. her yaşa, kesime hitap ediyor. koca koca adamlar mutfak görüntüsü üstünde plan yapıyorlar: "sen sebze doğra" diye görevler veriliyor. oyun başlayınca tamamen keşmekeş. "yere et attım al!", "ocak yanıyor!", "bulaşık nerede!", "mantar!" kesinlikle her konsolda olması gerekli.
  • aile ile birlikte oynanması gereken co-op oynudur. bir süre sonra

"ya ayak altında dolanmasana! git bulaşıkları yıka!"
    "taktın soğana, et lazım et, et gönder!"
    "sallanıp duruyorsunuz, gitti sipariş!"

şeklinde fırçalarla ailenin aslında neşeli bir ekip olduğunu hatırlatan, özünde 3 veya 4 kişilik oyundur. eğlencelidir, ama joystick sayısı sebebiyle pahalıya gelebilir.
  • tam sevgilinizle oynamalık mükemmel eğlenceli bir oyun. müthiş bir ekip olup bütün siparişleri zamanında da yetiştirebilirsiniz, sevgiliniz pizzayı fırında unutup yangında çıkarabilir. müthiş bir ilişki testi adeta
  • yeni çıkmış çok zevkli bir eşli oyun. bölümler 4 kişilik hazırlanmış ama 2-3 kişi ile de oynanabilir.

siparişler üzerine mutfakta organize çalışarak yemek yapıyorsunuz. bölümler ilerledikçe ekstrem durumlar aleyhinize işliyor. arkadaşlarınızla toplandığınızda mutlaka denemenizi öneririm. eğlenme garantili.
  • kesinlikle çok iyi oyun. bizim evde oyunu hep ben oynarım. oynadığım oyunlar da eşime pek hitap etmez. ben oyun oynarken o haliyle başka şeylerle ilgileniyor . işte bu oyun o tarz olayların ilacı gibi.

bir kere herkese hitap ediyor. daha önce gamepad eline almamış bir insan bile az çok oynar. mantığı basit. 7 den 70 e derler ya aha o hesap.

mantığı basit ama oynaması zor bir oyun. ciddi takım çalışması gerekiyor. hele hele 3 yıldızla falan tur geçmek baya bildiğin konuşmadan anlaşmayı gerektiriyor neredeyse. biz 2-3 saat kadar oynadık ve bir kere bile 3 yıldız yapamadık öyle hesap edin.

muhabbet gırgır şamataya fazlasıyla müsait. çünkü oyun süresince birbirinizle konuşmak durumundasınız. e haliyle de komik durumlar ortaya çıkıyor her el. biz 2 kişi oynadık fazlasıyla keyif aldık. 4 kişi oynayınca neler olacak tahmin bile edemiyorum. oyun oynamak sosyal bir iş değildir pek ama bu oyun bu hususta tam tersi konumda. gamepadiniz falan varsa evde oturup saatleri beraberce eğlenerek geçirtecek cinsten.

oyun dinamiklerini falan anlatmayacağım zira anlatılacak pek bişey yok. oynamaya başladıktan 30 saniye sonra her şeyi öğreniyorsunuz zaten. eşimle arkadaşımla sevgilimle hoş vakit geçirmek istiyorum ben ve bir bilgisayarımız / konsolumuz var ne oynayacağımızı bilmiyoruz diyorsanız aha işte onun ilacı. beraber oynayın, hoşça vakit geçirin.

edit: bu tarz bir bilgisayarda iki gamepad ile oynanabilecek oyun önerilerine açığım bu arada. yeşillendirmekten çekinmeyin.
  • çocukla oynanabilecek oyunlar listesinde başta geliyor. 7 yaşındaki kızımla süper eğleniyoruz. biri klavye biri control pad ile iki kişi rahat oynanıyor. bir diğer önerim rayman legends. platform: pc
  • menu soundtrack'i game of thrones'un light of the seven soundtrack'ine çok benzeyen oyun.
  • sadece couch coop modu bulunan oyun. online multiplayer modu bulunmuyor ne yazık ki. oyunun görünen en büyük eksisi bu.
  • hiç öyle şirin göründüğüne aldanmayın, hayatımda oynadığım en zor oyun.

tek başına 3. siparişi yetiştirmek neredeyse imkansız. derhal arkadaşlarımı eve çağırmaya başlamalıyım.

keşke online mode da olsaydı ayrıca, tadından yenmezdi.
  • co-op oynaması, single oynamasından daha zor olan, şeker tadında bir oyundur.

eşli olarak oynadığınızda hem üç yıldız almanız için gereken minimum puan sayısı artıyor, hem de üstüne koordinasyon sorunu yaşıyorsunuz.

gerçekten son derece zorlayıcı, ama -özellikle de sevdiklerinizle birlikte oynarken- bir o kadar da eğlenceli bir oyundur.
hesabın var mı? giriş yap