• göster vatandaş fotografı
    göreyim nereye bastığını
    gördüm baktım inandım
    al hadi harca çeyrek altınını

seçim şairi olur benden,dur la napıyom ben dur.
  • ölümüne keyfi uygulanan yasak. sınıfa girdiğimde telefonum çaldı, cevap verdim, telefonla konuşurken pusulayı falan aldım, kabine girdim, hala konuşurken oy kullandım, çıktım. hiçbir sandık görevlisi bir şey söylemedi. benden yarım saat sonra aynı sınıfta babam oy kullanırken "telefonunuz varsa alabilir miyiz" demiş aynı sandık görevlisi.

babam da "her yöne sınırsız var, kullanabilirsiniz" demiş.
  • gayet de uygulanmayan yasak. üstelik telefon elimde girdim sınıfa hatta kabine fakat hiçbir görevli de sesini çıkarmadı.
  • oy kullandığım sandıkta titizlikle uygulanan yasak. takdir ettim.
  • oy kullandığım sandıkta uygulanmayan yasaktır.
    telefon gayet elimdeydi, müzik dinliyordum sıra beklerken, kulaklığı falan açıkça gördüler.
  • yer yer uygulanmış anladığım kadarıyla. oy kullandığım sınıfta bir görevli içeri giren herkesten telefonları toplayıp, çıkışta veriyordu. negzel halbuki.
  • oy verdiğiniz sandıkta uygulandı mı uygulanmadı mı o kadar da önemli değildir. şöyle bakmak lazım. baskı altında oy kullanmak zorunda bırakılmış bir seçmen için, yanında kanıt olarak sunması istenecek bir resim çekilmesi istenmişse, bu zor durumdan kurtulup hür iradesiyle oyunu rahatlıkça verebilmesi için uygun bir mazeret olmuştur.

yerinde bir karar olmuş çok da güzel olmuş tamam mı.
  • hazır akp damgalı oy pusulaları uygulamasıyla başlatılmış yasak.
  • uygulanmayan yasak. girdim, telefonla adamın ağzına vurdum bir tane. kadına da iki soktum telefonu. kimse bir şey demedi.
  • bizim burda da siklenmeyen yasak. iyi oldu ama hemen bastim muhru cektim fotosunu sonra da "bu pusula mal oldu ya" yeni lazim deyip onu iptal ettirdim yeni pusulada gonlumdeki partiye bastim oyumu sonra da gittim odulumu aldim o fotoyla naptim yani "vurdum tokadi aldim paketi".
hesabın var mı? giriş yap