aynı isimde "öyle bir geçer zaman ki (dizi)" başlığı da var
  • --- spoiler ---

hasefe teyze başladığı işi bitirdi

--- spoiler ---
  • cemile'den çok geçen iki sene aylin'e yaramış dizi. murat'a posta koyduğu fragmanın başında arabadan inip yürüdüğü sahnede bu yaz epey spor yapıp müthiş bir vücuda sahip olduğunu farketmemek imkansız! bir arkadaşım onun tersine bütün yaz atalet içinde sadece yatıp göt büyütürken ince beline ve mavi elbisesinin güzelliğine kapılıp üç gündür deli gibi spor yapmakta*
  • osman'ın aşık olduğu kızın, efendi çocuk yerine piç tercihini yaptığı dizi. osmanıma yazık oldu iyi mi?

--- spoiler ---

hem kıza rezil oldu hem camı kırıverdi yavrum. birde o ellerini başına koyuşu yok mu? yirim o utangaçlığını senin.

--- spoiler ---
  • hasefe teyzenin ali'ye sarılıp ağlamasıyla gözleri nemlendiren bir bölümle ekrana gelen dizi. eskiler boşa dememiş ana gibi yar olmaz diye. kötü de olsa evlat efendim atsan atılmaz, satsan satılmaz. son olarak neriman karakterine hayat veren ve bizleri kendisinden ciddi anlamda soğutan zeyno eracar hanımı ayakta alkışlıyorum. kötü kadın karakterini her insan başaramaz. bravoo zeyno hanım. her ne kadar oynadığınız karaktere beddualar saydırsam da affola. rolünüzün hakkını fazlasıyla veriyorsunuz.
  • (bkz: süpeyman)
  • ertan anapa'dan şarkı sıkıştırsalar bir bölümde fena olmaz.
  • "bu grev patrona karşı !" diyerek, içimin yağlarını eriten dizi...

uzun zamandır yazmayacam yazmayacam dedim ve tuttum da kendimi. ama yok bu bölümde, o işçi kadının cemile' ye diklenerek söylediği bu söz, benim kendimi daha da tutmama en büyük engeldi. tutamadım sonuçta da..

" bu grev patrona karşı evet, bu grev hakkını alamayan işçinin kapitalizme karşı başkaldırısıdır !! " diyerek bağırmak istedim..
  • -- spoiler --

önce ahmet, sonra da berrin sinemaya bilet alırken "az evvel bilet alan bayanın/adamın yanındaki koltuk lütfen" dediler. biletçi kadın da gık demedi. insan bir sormaz mı, "sapık mısınız birader" deyü.

-- spoiler --
  • hakan'ın en sonunda gemileri yaktığı dizidir. helal olsun koçuma be!
  • o değil de az önce daha önce hiç duymamış olduğum bir şarkıyla aylin-soner karşılaşmasını şükela şekilde süsleyebilmiş dizidir bunu söylemek istedim. ha bir de şu olaya çok fitil oldum yahu bu soner hadi kimseye söylemedi kardeşinin intiharını falan anladık da aylin'e neden söylemedi ve hala inatla söylemiyor, şimdi bir de iki doktor çıktı artık iyice yalan olur gerçeklerin ortaya çıkması, aman ya gelemiyorum entrikaya, yalana dolana içim sıkıldı.
hesabın var mı? giriş yap