şükela:  tümü | bugün
 • hopa olayları sonucu tutuklanıp sincan kapalı cezaevine konulan sıra neferi, kollektifli üniversite öğrencisi. cezaevinden yazdığı mektup ise şurada: http://www.kolektifler.net/…ozan-#39;dan-mektup-var
 • 6 aydır sincan 1 no'lu l tipi kapalı cezaevi'nde bulunan tutuklu öğrenci.

  ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde öğrenim görmektedir.

  31 mayıs’ta ankara’da düzenlenen hopa protestosunda gözaltına alınmıştır.

  http://www.radikal.com.tr/…yazdir&articleid=1071373
 • hopa olaylarını protesto eylemlerine katıldığı için tutuklanan öğrenci. cezaevinde saçları kesilmiş, dışarıdaki arkadaşları da kendisine moral olsun, yanında olduklarını bilsin diye saçlarını kazıtıp fotoğraflarını çekerek kendisine yollamışlar.

  bu insani hareket karşısında, varlığını neye dayandırdığı yüzlerce yıldır tartışılan devlet, insanlığın üzerine basarak kendisini yükselten devlet, olaya el koymuş. ve saçlarını kestiren 3 arkadaşını, çağrı yılmaz, hikmet tanıl ve can kaya tanınmamak için saçlarını kestirdiler diyerek tutuklamıştır.

  bu ülkede bir insanın özgürlüğünü elinden almak bu kadar kolaydır. puşi taktığı için tutuklanmak ile başlayıp saçlarını kestirdiği için tutuklanmaka doğru ilerleyen bir düzen içindeyiz. faşizm değil diyenler bir kez daha düşünsünler, özgürlüklerin böylesi kolay elden alındığı bir düzene ne denir.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1470724/default.htm
 • 4 sene önce pınar öğünç'ün hakkında yazdığı yazıyı facebook'ta paylaşmışım. bugün, sağolsun facebook hatırlattı. bu çocuklara ne oldu acaba diye merak ettim. tutuklandıktan 6 ay sonra tahliye edilmişler. gözaltına alınma anında işkence ve cezaevinde yaşadıkları için

  http://bianet.org/…-giremiyorsak-omuz-omuza-duralim

  bu memleket çok boktan.
 • gittiğim dershanede kendisinden ders alma fırsatım oldu. hoş sohbet ve harika bir öğretmendir.
 • kendisi şimdilerde birgün gazetesini'nin ekonomi sayfasında yazmaktadır. geçenlerde bir videosunda emin çapa'nın kendisinden övgüyle bahsettiğini gördüm.

  twitter sayfasını da şöyle bırakayım.
 • ekonomi konusunda lafı eğip bükmeden, siyasete girmeden, hesap-kitap yapmadan dan dan verilerle konuşan genç ekonomist.

  söylemek durumundayım; piyasada tonla itibar sahibi referans kişiden daha net ve açık şekilde işini yapmasına rağmen, lobicilik mevzularında trene binmediği için görünür olmuyor.

  ama şunun için daha çok takdir ediyorum; kendi yağında kavrulurken görünür olmak için kıçını yırtmıyor.

  ilgiyle takip eyliyorum.