• biri bilim adamıdır.diğeri ekmeğinin peşinde bir çakal.
  • biri eğitimli ve seviyeli, saygı duyulan bir bilim insanı, diğeri tüccar kafalı bir trol, kalitesiz bir çomar...
  • wikipedia vs eksisözlük
  • özgür demirtaş ile kıyaslanması bile yeter sedat'a. artık en büyük başarısı bu sedat'ın.*
    real madrid vs akçaabat sebatspor

edit: akçaabat'lılardan özür dilerim.
  • üstteki ,özgür demirtaşın başarısının olmadığını düşünmüş gerçekten bu akıl tutulmasına çare yok.
    bu kıyaslamadansa ssg vs mark zuckerberg yapalım daha yakın kulvarlar.

edit : üstteki arkadaşımız entry'e yaz da görelim özgür ne yapmış dedi ,
    özet geçmekle uğraşacak değilim tabi ki, biyografisi burada :

https://cef.sabanciuniv.edu/hakkimizda
    ülkenin en iyi finansçılarındandır. bütün ekonomik sıkıntılarımızı önceden uyararak belirten ve önlem alınması için çaba gösteren bir prof. dünya çapında kabul görmüş bir akademisyen ve bu ülkeye en çok lazım olan insanlardandır. bunu övmek veya bayıldığım için söylemiyorum ortadaki gerçek bu. bu kadar akademik başarı bazıları için bi anlam ifade ediyor bilmiyorum ama gerçek hayatta önemli şeyler bunlar.
  • ssg bir de demiş ki bu ülkede atatürk yasası var gerekli cezayı tc verir.

yarrami verir. sen inanıyor musun bu söylediğine?

fatih tezcan bu ülkede ne ceza almış? son 20 yılda kim atatürk'e hakaretten ceza almış? zaten adamlar ana avrat sovmuyor. hakaret etmeden sistematik karalama kampanyaları ile kotuluyor.

bir şey sistematik ve organize yapılıyor ve hep belli hesaplardan yapılıyorsa bu düşünce özgürlüğü değildir. düşünce özgürlüğü sadece kılıftır. arkasına saklandıkları bir aractir.

ssg bunu bilmiyormuş gibi konuşmuyor mu ayar oluyorum.

madem dusunce özgürlüğü var. sözlükte neden retö başlığı acilamiyor? neden reto ziegler gibi alakasız yere yönlendiriliyor?

neden akp türkiye'yi bölme projesidir başlığı siliniyor ve açılması engelleniyor?

bunlar düşünce özgürlüğü değil mi sayın ssg?

sanki sözlüğün kapanmamasi ve ceza almaması için içeriye aktroll ordusu sokulması anlaşması hiç olmamış gibi yorum yapma sayın ssg.
  • ssg’yi tanımam etmem, ancak bu adamı opportunist bir çakal olarak niteleyenler sanırım sözlüğün ne derece güçlü bir kitle iletişim aracı olduğunu kaçırıyor.

mevcut siyasi irade yaygın basının her hücresini manipule ederken kendilerinin son dönemin yazılı basından daha kuvvetli mecrası web tabanlı iletişimi manipule etmeyeceğini mi düşündünüz?

tanımadığım etmediğim ssg’nin saldırgan halleri, istemediği halde yapmak zorunda bırakılmışlığın çaresiz öfkesini barındırıyor.

içeriği boşaltılmış, manipulatif trolllerin cirit attığı ve giderek iyice köhneleşen bu platformun kurtuluşu ona buna suç bulmakla değil hala özgürce yazabildiğimiz şu sayılı günlerde kalemi ve zihni kuvvetli yazarların dümeni tekrar ele alıp troll zararlılarını azınlıkta bırakmasıyla olur.

tıpkı gezide ezip geçtiğimiz gibi.

tanıma gelince; anlamsız bir kıyaslamadır.
  • şampiyonlar ligi vs tff 2.lig
  • ssg'nin kurduğu sözlükte yapılan karşılaştırmadır.
  • sedat bey’in resmi hesabindan yazilmasa, kahvede okey ceviren amca yazdi derdim o tweetleri.
    demet akalin edasinda laf sokmalar falan hic olmamis.

ınsanin seviyesi boyle durumlarda ortaya cikiyor demek ki, halbuki soylemek istedigini daha saygili ifade etse belki dogru soyluyor lan adam diyecegiz ama o kadar avam ki insan ne dedigini duymuyor* bile.

bu arada demet akalin konusunda cok ciddiydim ya hahah karsisinda demet akalin olsa mesela cok eglenirdik bu atismada.
hesabın var mı? giriş yap