• cocukluk yıllarımda içinde koşturarak oyun oynadığım pazar olmakla kalmayıp, bazı zamanlar gaza gelip elde büyük bir şişe soğuk su ile bütün gün "soğuk suuuuuu" diye bağırıp, su satıp gün sonunda kazanca sadece üç tane sakız aldığımı asla unutamayacağım senelerin pazarıdır.
  • 2020 ocak gibi açılacak haberi

yine bornova belediyesi taşın altına elini koydu.
    bayraklı belediyesinin insafına kalsalardı, daha çok sürünürlerdi diye tahmin ediyorum.

bornova viyadük altı 880 esnafa yıllık 312 bin lira karşılığında kiralandı. 4 yıllık anlaşma tarafların katılımıyla yapılmış, hayırlı uğurlu olsun.
  • yapmayın, kaldırmayın bu pazarı. o pazar benim öğrenciliğim, öğrencilik yıllarım. her cumartesi günü balık aldığım, sebze meyveyi ucuza kapattığım, kabımı kacağımı tamir ettirdiğim yerdi. yılların bornova'sını, manavkuyu'sunu bayraklı yaptınız, tansaşları migros'a döndürdünüz, tıkır tıkır işleyen ulaşımın ağzına sıçarak insanlara izban kullandıracağım diye o insanları aktarma otobüslerinde sersefil ettiniz, özkanlar'ın en olmayacak yerlerine rezidanslar diktiniz... bari bu pazarı kaldırmayın.

hem 'tren -artık- bornova yönüne de gitmiyor'...

almayın yahu elimden en güzel yıllarımı...
  • oldum olası vakit geçirmeyi çok sevdiğim pazar. bir şeyler almam gerekli değil, müşterilere attıkları laflar çok güldürüyor beni. çok yaratıcılar. mesela bugün bir çorapçı "hanımlar alacak gibi yapın, soru sorun, ne kadar diyin." diye bağırmaktaydı. tabii sosyetik çorapçısını da unutmamak lazım.
  • duyumlarıma göre bu hafta cumartesi günü itibariyle kapanacak olan pazardır. sebebi de çevre sakinlerinin gürültüden rahatsız olmasıymış.anlamadığım iki nokta var:
    1)kendimi bildim bileli-22seneye tekabül ediyor- açık olan pazarın gürültüsü şimdi mi dokundu? ki pazar dediğin kütüphane değil elbette gürültülü olacak.

2)pazarcılara yeni yer gösterilmeden,sorgusuz sualsiz kapatıyoruz denmesi nedendir? birilerinin tekerine mi dokunmuştur bu iş?

burnuma pis kokular geliyor. bilgisi olan varsa yeşil ışık yaksın
  • pazarcılar istediği kadar imza toplasın değişen birşey olmaz. ordaki yollar harici olan otopark kısmı mehmet özkan'a ait. adam da pazarı orda istemiyor. yollara da pazar kurulması ab uyum yasalarınca engellendi. kapalı bir pazar yeri alanı oluşturulup oraya taşınacak. tabi özkanlarda buna uygun boş arazi olmadığından kimbilir nereye taşınır.
  • an itibariyle cumartesi günleri kurulan pazaryerinde zabıta, polis araçları kol gezmekte. pazaryerine giren yollar kapatılmış. bir adet toma geziyor ortalıkta.
  • 40 yıllık pazarı bu hafta kaldıracaklarmış. biz ordaki her pazarcının huyunu suyunu malını bilirdik.
    http://www.gundemotuzbes.com/…unda-kapanacak/22735/
  • bugün itibariyle kesin olarak kapanmış pazar. bir efsaneyi bitirdiniz be vicdansızlar. uzun zamandır gitmesek de görmesek de o pazar bizim pazarımızdı!..
hesabın var mı? giriş yap