• 8 saatlik yolculuğum esnasında, şahsıma 20 adet sandviç ve 3 litre kola sunan pamukkale turzim'in önde olduğu karşılaştırma.

"kardeşim çok açım" demiştim muavine ve servisten sonra kalan tüm sandviç kolisini önüme koyarak "ye abi istediğin kadar, envanterden düşüyoruz bunları zaten" demişti sağolsun.

kolayı bardağa döküp sandviçi içine bana bana, ıslatarak yemiştim bir noktadan sonra.
  • pamukkale şu sözlükte yazdığım bir entrye cevaben bana pm attı ve beni aydınlattı ya... buna rağmen kamilkoç "hiç bir otobüsünüzde hiç bir laptopumla internete bağlanamıyorum, acep nedendir" minvalindeki mailime "efenim biz 3g teknolojisine geçtik, e o da malumunuz; yeni bir teknoloji olduğundan şehir dışında çekmiyor" temalı insanı sinirden dağlara taşlara tırmandıracak bir cevap verdi ya...

pamukkale her halükarda kamilkoç'u döver!

istediğin kadar büyük filon olsun, istediğin kadar eski firma ol; müşteri iletişimine önem vermiyorsan bitersin benim için arkadaş!
  • boynuz kulağı geçmiştir, eski bir kamil koç müşterisi olarak gönül rahatlığıyla pamukkalenin kamil koçun eline vereceği karşılaştırmadır. yayılımcı politika izleyeyim derken kaliteden ödün verirsen siktiri çakarlar kamiiil. (en azından ben çaktım)
  • kamil koç daha iyidir de bozdu biraz, pamukkale ise pamukyol ile atakta, hizmetlerde aksama daha az. kamil koç'ta uzun süredir, rahat hat ile giderken interneti çalışan otobüse denk gelmedim desem abartmış olmam. kamil'de yer yok diye seçtiğim pamukyol'da ise herşey sorunsuzdu.
  • her türlü pamukkale'dir diye cevaplanacak karşılaştırmadır. neymiş efendim kamil koç daha köklüymüş. o zaman türkiye'nin en eski otobüs firması olan, beş kişiye aynı bileti satan, hala o304'leri, en iyi ihtimalle o403'leri kullanan fındıklı toros en baba otobüs firmasıdır.
  • sırf 10 saatlik yolculukta aralıksız müzik dinleyebileceğim kadar güzel bir müzik arşivine sahip olduğu için bile pamukkale alır. şu son ekşisözlük special list'le beni benden almış bulunmaktalar. o olmadan uyuyamıyorum otobüste, o derece.

ayrıca biz de ailecek yıllardır kamil koç yerine pamukkale kullanıyoruz, hem de her yere nerdeyse. bu durumda pamukkale benim gözümde yıllardır kullanılan marka imajında oluyor. doğal olarak da kamil koç yerine kendimi daha rahat hissediyorum pamukkale'de.

bir de pamukkale 1 saatlik şehiriçi yolculukta bile teknolojiye dikkat ediyor ancak kamil koç'ta bu özeni göremedim. evet aynı yol içinde (izmir - kuşadası) her iki firmayı da denedim, hala pamukkale bence daha iyi. belki uzun yolda daha farklıdır.

kısacası herkes kullanmak istediği markada özgür. ben pamukkale'den yana kullanırsam oyumu, başka müşteri de kamil koç'tan kullanır. sonuçta iki firma da piyasaya hakim.
  • en azından pamukkale turizm otobüslerindeki personel, kamil koç otobüsleri personelinin yaptığı gibi yapmıyor, ayakları kokmuyor ve otobüs boş diye en arkaya geçip o ayaklarla horlaya horlaya uyumuyor. neredeyse 1 sene oldu bir daha kamil koç'a uğramadım. 4 saat ayak kokusuyla seyahat yapan kim olsa benim gibi yapardı herhalde.
  • bir denizlili olarak pamukkalenin zorlanmadan kazanacığını düşündüğüm karşılaştırma. toplamda zamanında kalkış vs tarzı istatistikler elimde olmadığı için kaynak olarak götümü kullanmayacağım fakat sadece yapmaya çalıştıklarına bakınca bile pamukkale'nin daha yenilikçi bir firma olduğunu anlayabiliyorsunuz.

(bkz: denizli eskiden kıtaymış)
    (bkz: denizli milliyetçiliği)
  • pamukkale turizm bolumunu bitirinlere is imkanlari daha fazladir. ben daha kamil koc'u bitiren gormedim.
  • pamukkale rezervasyonunuzu kafasına göre iptal eder, ayırttığınız koltuğu başkasına satar(hareket saatinden 2 gün önce mesela). kamil koç daha hangi şubesinin açık veya var olduğundan haberdar değildir. 7 ay önce kapanmış olan hayali bir şubeden kalkacak otobüs için bilet keserler. telefon açıp kardeşim sizin urla şubeniz kapanmış, emlakçı bir adam açıyor telefonu dediğinizde, nasıl olur öyle şey durun bir arayalım derler ve biz en iyisi sizin şikayet kaydınızı oluşturalım beyefendi derler.

kamil koç'a binen tam kamillik etmiş olur. mal olmayın, kamil koç kullanmayın. gidin biletinizi 1 ay önceden alıp pegasus'la uçun(başka ucuz havayolu şirketi olsa onla uçun dicem ama adamların biletleri 60 lira). siktirmeyin suyunuzu. hem yollarda ebeniz sikilmez hem de yavvvvvşaak elemanlarla uğraşmazsınız. en fazla 45 dakika bagaj beklersiniz. ben 2 saate de razıyım amk.
hesabın var mı? giriş yap