• ben bu evrende de pek yaşıyor sayılamayacağım için gerçekten sorun değildir.
  • keşke ölmeseymişim tabii, sevenim varsa üzülmüştür, yazık. ayrıca umarım bilgisayarımın şifresini bilen yoktur, umarım geçmişi silmişimdir, umarım yer imlerimde muzır neşriyat yoktur ve umarım telefonum da benimle birlikte ölmüştür. gider ayak rezil olmaya gerek yok.

ama beni daha çok başka bir evrende kedi olma ihtimalim ilgilendiriyor. hele bir de insanımı seçebiliyorsam, al sana cennet...

her ne kadar kuma sıçıp popomu yalayacak olma fikri midemi ekşitse de, turuncu bir kedi olarak yaşadığım evreni hayal edince sırıtıyorum. mırrr...
  • izlediğim paralel evrenler belgeselinde işlenen olay. evrenlerin birinde ölmüş olma ihtimaliniz var. orada ölmüşünüz ve mezarda çürüyosunuz. insanlar mezarınızı ziyaret ediyor.

halbuki bu evrende dünyadan haberiniz yok ve denk gelen başka olasılıklar sayesinde yaşayıp gidiyorsunuz kendi alt kümenizde.
  • mikkel sen misin?
  • ya yaşadığını bildiğin evrende öldüğünün farkına varmayıp paralel farklı bir evrendeki kopyana geçiş yapıyorsan ve bu durumdan bihaber yaşamaya devam ediyorsan? bir kazadan kıl payı kurtulduğunuzda bu durumu düşündüğünüz oldu mu hiç ? belki o kazada ölüyoruz ama paralel bir evrende aynı durumda biraz daha şanslı olan kopyamızla devam ediyoruz yola.
  • üzerine çok düşündüğüm bir olasılık. o kadar çok ölümden döndüm ki; kemersiz araba kazası yaptım, kafama 9 dikiş atıldı. ankaranın göbeğinde bomba patladığında oraya sadece 10 dakika uzaktaydım ve istikametim o tren garıydı. 18imde, dağın birinde kışın ortasında kaybolup, donmadan 18 saat uykusuz kaldım.

arada durup düşünürüm. belki de bu bilincim oralarda öldüğünün farkında değil, belki de öldüğüm anda oyun bitmiyor ve yaşamayı başaran bilince aktarılıyorum. bilincin benzersiz (unique) bir şey olduğuna inanıyorum. paralel evrenlere inansam da sanki birden fazla ben fazlasıyla israf halini alırdı ve ortak bir noktaları yoksa varolmalarının bir anlamı kalmazdı.

bilemiyorum. sanırım sonu görmeden, sonu tahmin etmek imkansız.
  • birinde değil milyonlarcasında ölmüş olma ihtimalimiz gayet olasıdır.

(bkz: oh jeez rick)
  • paralel evrenlerin birinde bütün insanlığı canavara* çevirip dünyanızı yaşanmaz bir hale getirmiş, bu yüzden ölü olduğunuz bi paralel evrene gidip, kendi cesedinizi evinizin bahçesine gömüp, o evrendeki kendinizin yerine geçmiş olma ihtimaliniz bile var.
hesabın var mı? giriş yap