• patek philippe ülkemizde henüz tanınmamışken reza filan yok o zamanlar doğubeyazıt pasajlarında ki saatçilerden tourbillion mekanizmalı modelinin birinci sınıf replikasını 100tl gibi bi rakama almıştım. saat çok güzeldi tourbillion olması korkuttu bozulur bu saat altı aya kalmaz dedim. on yıldır hala kullanıyorum.
  • türk halkının (elit kesimi ve saatlere özel ilgisi olanları dışarıda bırakıyorum) zafer çağlayan ve rüşvet skandalıyla birlikte "vay babanın düşmanlarını ..." diyerek tanıdığı saat markası.
  • bana petek dinçözü hatırlatan saat markasıdır.

ne oldu kız ona? nerede acaba? şu an tuvalette midir? meraktayım...
  • aklımı yitirdiğim bir saati vardı, 1 yılda üretiyorlar saati, içinde bilmem kaç tane hareket eden parçası var yanlış hatırlamıyorsam bir kaç milyon dolardı fiyatı ve öyle para var bende hadi alayım da yok yani, adamlar seni görüşmeye çağırıyor, bu görüşmeye çağırmadan öncelikle daha önce patek kullanmışlar mı ona bakıyorlar, bir kaç tane patek'iniz varsa bu görüşmeye davet ediliyorsunuz, görüşme esnasında da size daha önceki patek saatlerinizi nasıl kullandığınız ve bakımının nasıl yapıyorsunuz gibi sorular soruluyor.

yani anlayacağınız ağaoğlu'nun alamayacağı saat markasıdır :)
  • sınırlı sayıda üretim yapan ünlü saat markası.

şahsen bu rakamlara saat alabilecek duruma gelirsem,

muhtemelen tercihim (bkz: vacheron constantin) olur.
  • görünümleri çok dandik olan ama 2.el fiyatları bile 300.000 euro ya ulaşabilen saat markası
  • saat forumunda şöyle bir ürün incelemesi bulunmakta. yemin ederim dibim düştü. saat bildiğin bavulla geliyor. demek bir saate 300.000 € verince böyle bir şeyler oluyor.

edit: yamulmuyorsam incelemeyi paylaşan da şu arkadaş
  • dünyanın en iyi saatlerini üreten marka.

(bkz: patek philippe 5175r grandmaster chime)'in yapım aşamaları, neden en iyi dediğime kanıt olabilir. 2015 yılında 2.6 m $'dan satılmıştı.
  • bu nedir ya? bu nasıl bir sanat eseri...
  • saatin sanat hali. al sergi salonlarında sergile öyle de güzel öyle de harika ürünleri olan firma.
hesabın var mı? giriş yap