• acil mama desteğine ihtiyacı olan yerdir

https://twitter.com/…681/status/1386999276346265601
  • mama ve ilaç ihtiyacı olan yüzlerce köpeğe yuva barınak.
    az çok demeden herkes bir şeyler gönderse çok yardımı olur.
  • acil durumda olan kiymetli olusum.

sos mesaji

bireysel cabalar ancak kalici cozumlere dek bir nebze dayanir. keske dememek icin harekete gecilmeli, ilgili kisi, kurum, kuruluslar aksiyon almaya davet edilmeli.

acil. acil. acil.
  • uzun süredir takip ettiğim ve içimde en ufak şüphe kalmadan, güvenle elimden geldiği kadar bağış yaptığım bir yer patiliköy. yolda yaralı köpek bulurlar getirir iyileştirirler, dağ başına terkedilmiş köpek bulurlar kilometrelerce arayıp getirirler… terkedilmiş kedi bulurlar getirirler… engelli bir çok cana barınaklardaki imkanlardan kat be kat iyi, bebekler gibi bakarlar. işte bu patiliköyün kurucusu volkan bey 8 gündür koronadan dolayı hastanede yatmakta. 700 tane cana ise eşi şu an tek başına bakıyor ve bu zorlu süreçte mama desteği bekliyor. pazar gününe kadar mama kampanyasi devam ediyor, destek olmak isteyenler linkten direkt patiliköy'e mama gönderebilir. hayvan bakanlar bilecektir ki 700 tane canın bir günlük düzenli beslenmesi bile çok ama çok zor…

volkan bey ise umarım bir an önce iyileşir ve canların yanına döner…
  • ülke her alanda gitgide boka batıyor olabilir. ama hala umut veren, yüzümüze bir gülümseme kondurabilen, içimizi ısıtabilen insanlar ve kurumlar var. patiliköy bunlardan biri. az çok demeden desteğimizi esirgemeyelim.
  • buraya bir süredir düzenli aralıklarla mama yardımında bulunmaya başladım ama burayla ilgili kafamı karıştıran bir şey var. bazen mama dışında maddi desteğe ihtiyacı olduklarını söylüyorlar başka şeyler için ama ne kadara ihtiyaçları olduğunu söylemiyorlar, sadece iban paylaşıp lütfen yardım edin diyorlar. tamam edelim etmesine de ne kadar bir yardım gerektiğini belirtseniz keşke.

mesela şu an bir tane tümörü alınmış bir köpeğin yardıma ihtiyacı olduğunu belirtmişler. yardım etmek istedim hayvancağızı görünce haline çok üzüldüm ama sadece yardım lazım deyip iban paylaşmışlar. ne kadar bir yardımın gerektiğini, ne gibi şeylerin yapılacağını, ne kadar toplandığını belirtmemişler. bence böyle durumlarda belirtmelerinin daha samimi olacağını düşünüyorum. zira bu bilgiyi paylaşmadıkları için para gönderme fikrine sıcak bakamıyorum. çünkü belki de o gerekli para çoktan toplanmıştır diye düşünüyorum.
  • sürekli bir kampanyası var, bilemiyorum altan…
  • herhangi bir sekilde yapilan harcamalarin faturasini, belgesini istediginizde cevap alamadiginiz yardim dernegi. web sitelerinde de bu yonde bir bilgilendirme bulunmuyor.

ben kendilerine birkac kez nakdi, pek cok kez de mama desteginde bulunmus, ziyaretlerine gitmis biri olarak gercekten kendilerinden supheleniyorum.

gun icinde twitter ortaminda aktif olarak pek cok foto paylasmalarina ragmen israrla bir fatura ya da herhangi bir odemeye ait dokumanin fotosunu bile paylasmalarini istediginizde olum sessizligine burunuyorlar. hatta kisa bir sure once kendileriyle bu mevzuda iletisime gecen birine, yardim etmezsen etme sen dedi canan hanim.
    sonuc olarak suistimale acik bir olusum olmalarindan, benim gibilerin kendilerinden suphelenmesi icin pek cok nokta var. umarim bu saibe bulutlarini dagitirlar da gonul rahatligiyla tekrar yardimda bulunabiliriz.
  • şuan mamaların indirimde olduğunu söyleyen ve buna rağmen sadece birkaç günlük maması kalan, yeni duyduğum muhteşem sığınak. birqz önce kedi ve köpek maması aldım kredi kartımdan. sitesinden direk sipariş sayfasına kolayca ulaşıp indirimli kg fiyatı 10 tl köpek ve 15 tl'den kedi maması bağışlayabiliyorsunuz. eper ankarada yerlerinde ben aldığım mamayı getireyim dağıtayım derseniz anladıpım kadarıyla koşa koşa kabul ediyorlar zira hayvanların sevgiye de ihtiyacı var. buradaki hayvanların hemen hemen hepsi patiliköyde olmasalardı sanıyorum şuan hayatta da olamayacaklardı. en düşkün ve gidecek hiçbir yeri kalmayanları alıyorlar anladığım kadarıyla..

son zamanlarda ayakta kalamayacak bir borç yükü (250 bin tl) içinde olduklarını twitter sayfalarından yine az evvel okudum. 15 bin tl üzerinde gelen bir elektrik faturası var ve bu özellikle engelli canların ısınma giderini kapsamakta imiş. lütfen eli kolu uzun insanlara ulaştırın. ben de başka hayvanlardan kısarak yardım ettim buraya ilk kez.

tanım: harika bir cesaret örneği olan hayvan köyü. yapılacak en kolay şey 10 lira 100 lira 1000 lira demeden imkanı neye yetiyorsa kendi durumuna göre bağış yapmasıdır. damla damlaya göl oluyor gerçekten.
  • yemek artıklarını düzenli olarak buraya veren lokantaların aylık olarak listesini yayınlasalar keşke. bizlerde bu lokantaları tercih etsek. çünkü azımsanamayacak bir kitleleri var twitter da.
hesabın var mı? giriş yap