• - girişimci olun, yenilikçi olun, korkmayın, deneyin, olmadı bir daha deneyin, ne olucak ulan?
    +e para?sermaye?
    - o sorun değil, babanızdan alın işte...
    +anladım, teşekkür ederim, kaç para veriyoruz ders için?
    - 100 usd adam başı,
    +buyurun...
  • paranın kokusunu alamadıkları için yanlış olan eylemdir. patron çocukları paranın içinde büyüdükleri için paraya ciddi bir ihtiyaç olarak bakmazlar, para zaten oradadır. oysa fakir çocuk paraya ontolojik olarak ihtiyaç duyduğu için ömrü, para nerededir ve nasıl kazanılır sorularına cevap aramakla geçer.

o yüzden patron çocukları girişimci olamazlar en fazla yatırımcı olurlar.
    oysa düşük gelirli ailede yetişen çocuk cesareti varsa en iyi girişimci adayıdır. çünkü iş fikrine inanıyorsa varını yoğunu hatta geleceğini ipotek altına aldırarak işe atılır.
    iki farklı çocuğun aynı benzer bir iş koluna atıldığını varsaysak bile; patron çocuğu için başarısızlık küçük bir kayıp iken düşük gelirli aileden gelen çocuk için çok büyük bir kayıptır.
    ben de; risk olmayan bir işte girişimcilik yoktur diyorum ve bu arkadaşlar girişimci olmadan nasıl girişimcilik eğitimi verebiliyorlar diye onları oraya çıkaranlara soruyorum.

girişimci ile yatırımcı arasında farkı artık başka zaman açıklarım.
  • bir de yarın öbür gün aynı insanlara "başarılı iş kadını" "başarılı iş adamı" gibi sıfatlar da yakıştırılacaktır. hazır başarının üzerine gelmiş tabii öyle de başarılıdır yani.
  • patron çocuklarını kucaklarda gezdiren ekşicilere dert olmuş olaydır.

evet beyler hepiniz harikasınız, sizin öyle bir babanız olsa asla aynı dalyarak triplere girmezsiniz.

ayrıca onlar aslında çok mutsuz ve tatminsizler. çoğu da vurduruyordur.
  • trajikomik ders , derstten sonra hocayla muhabbeti kesmeyip fabrikaya kapat atma olasiligi vardir..
    muhtemel ders notlari:bir defasinda babamla almanyadayim ,rusyada nasil asistan bulurum,ihaleye giris.
  • ben de öyle zengin doğsam ,sahip olduğum daha doğrusu o gücün bana verdiği özgüven duygusuyla girişimciliği geçtim ben allahınızım huleynnn diye ortalarda dolaşırdım.

edit : dikkat ederseniz peygamberinizim bile demiyorum öyle bir özgüven verir para işte.

vicdani edit: off offff bu para var ya insanı dinden-imandan, yardan serden geçirir.
  • (bkz: #37619251)
hesabın var mı? giriş yap