• arkadaslariyla sahile yuruyu$e ciktiginda kendisi buyuk ihtimalle yardira yardira ko$uyodur.

(bkz: yuksek enerji)
    (bkz: 142 bpm)

gitgide endustriyellesen elektronik muzik sektorunde de tiesto gibi gotunu para pul ugruna satmadigi icin muzisyenin adam olanidir.
  • gene uzun bir dj yazisi ile karsinizdayim...

bu adam farkli, bambaska..tam bir usta.

bu adam trance muzigin amina koyan bir adam. inanilmaz bir zamanlamasi ve ritm algisi var. kendi seslerini muzigine nakis gibi isliyor, isinden cok keyif aliyor.

insan eglendirmek cok zor istir, kaliteli muzikle bunu basaran ve cizgisini hic dusurmeyen bir ilah paul van dyk. trance muzik nedir diye sorana verilmesi gereken ilk cevap, bir hikayeyi sonuna kadar biktirmadan anlatabilen bir ademoglu. muzik bu insanlarla guzel...
  • got alman milliyetciliginin sembollerinden, kendi evinde caldigi zaman dunyanin bir numarasi ama deplasmanda bombok setlerle bu mudur yani dedirten sopar.. bu herifin almanya'da perform ettigi setleri indiriyorum, dinliyorum, cosuyorum.. sonra bakiyorum new york'a geliyormus oharey diyorum gidiyorum.. neyse lan yazmiycam ibne paul seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim central park'a geldiginde yuzune soyleyecegim..
  • metalci kimliğime rağmen beni göklere uçuran $arkılara imza atan efsanevi dj.ayrıca nick warrenin kankası.
  • merak edenlere:
    pol van dik veya pol van dayk diye kesinlikle okunmaz adı.
    doğru okunuşu paul fan düyk'tür.
  • en taninmis djlerden biri olup en saglam parcasi da for an angeldir.
  • vokal trance sarkilarinda kullandigi male sound'u pvd ayarinda tutturabilen baska bir dj daha tanimiyorum desem yeridir.. armin ozellikle female sound ile dinleyenleri trance'dan trance'a kosturur ve buna progressive trance ismini veriyorken pvd'nin ozellikle male vocal parcalari dinlenesidir..

feat wayne jackson - the other side
    feat johnny mcdaid - home

16 aralik dogumludur ayni zamanda..
  • isminin, o koca, heybetli isminin almanca "pal fün düyk" olarak telaffuz edildiğini duyduğumdan beri gözüm seyiriyor. geçen yıllara mı yansam, nasıl olup ta gözümde bu kadar büyüttüğüme mi yansam, her konuda bize goller çakan türkçenin, bu sefer bizi ters köşeye yatırmak suretiyle doksana taktığına mı yansam bilemiyorum. ulan türkçe'de her bok değersiz gibi olur, telaffuzu, yazılışı efsaneleşmenin önünde bir kapı gibi durur ama gel gör ki bu adamın ismi bu seferde türkçede ağız dolduruyor, haşmetli çıkıyor. boru mu lan; "pool van daykk". ama zaman geliyor bi öğreniyosun ki adamın adı "pal fün düyk"müş. hay mk ben böyle kaderin, cilvesini zkiym adeta.
  • eskiler iyidir derler ya, hakikatende "oyle!" dedirten adam. 2005 ve 2006 dj mag birincisi bir abimizdir kendisi. kucukken hep haberini alirdik, yok tiesto birinci olmus paul van dyk olamamis ya da tiesto ikinci olmus seklinde. buyuk bir dj olarak kalmisti hep aklimda. gecen gun deneyimledim gordum ki, buyukluk zamanla ve kaybedilen populariteyle olculmuyor. ilk ucun armin, tiesto, paul van dyk oldugu gunlere selam olsun.

edit:o donemlerde kimse armin'den fazla bahsetmiyormus bunuda yaziyi yazarken farketmedim degil.
    edit2:neden kimse sasha'nin adini bile zikretmemis onuda anlamak zor.
hesabın var mı? giriş yap