• "yeni asklarin eski tecrubelerle kesinlikle hicbir ilgisi yoktur. ask her seferinde yepyenidir."

paulo coelho
  • "one day or day one you decide."
    "bir gun veya gun bir sen karar ver."
    https://twitter.com/…elho/status/831670696350736384

paulo coelho
  • "bir hikayeyi anlatmaya devam ediyorsan ondan hâlâ kurtulamamışsın demektir" demiştir.
  • "bazı kapıları kapayın. gururunuzdan dolayı değil, artık hayatınıza uygun olmadıkları için."
  • "yüreğine, acı korkusunun, acının kendisinden de kötü bir şey olduğunu söyle. düşlerinin peşinde olduğu sürece hiçbir yürek kesinlikle acı çekmez."
  • kendi arzuladığımız kişi değiliz. toplumun talep ettiği kişiyiz. anne babamızın istediği kişiyiz. kimseyi hayal kırıklığına uğratmayı istemeyiz, sevilmeye çok ihtiyacımız vardır. işte bu yüzden en iyi yönlerimizi bastırırız, rüyalarımızın ışığı olarak gördüğümüz şey yavaş yavaş kabuslarımızın canavarına dönüşür. gerçekleştirmediğimiz şeyler, yaşamadığımız olasılıklardır bunlar
    paulo coelho
  • 2012'de taraf gazetesinde okuduğum bir haber-söyleşide paulo coelho ulysses'i yerden yere vuruyor ve edebiyata zarar vermekle suçluyor:

[araştırmalarda 20’nci yüzyılın en iyi romanı çıkıyor, fakat paulo coelho’ya göre bu roman bir saçmalık. brezilya gazetesi folha de s. paulo’ya konuşan brezilyalı yazar, kendi popüleritisinin, eleştirmenlerin söylemlerinin aksine, modern bir yazar olmasından kaynaklandığını söylüyor. “ben modernim, çünkü zor görüneni kolay kılıyorum; böylece tüm dünyayla iletişim kurabiliyorum” diyen coelho’ya göre yazarlar, içerik yerine biçime odaklanmakla yanlış yapıyorlar. “bugünün yazarları diğer yazarları etkilemek istiyorlar” diyen coelho, “edebiyata büyük zarar veren kitaplardan biri de james joyce’un yalnızca biçim olan romanı ulysses. hiçbir şey yok. özel değil, bir saçmalık” dedi.]
  • hangi kitabını okuduysam bir süre başka kitap okuyamadığım yazar. adam alıp götürüyor resmen. kişisel gelişimi inceden inceden veriyor ama sıkmadan. şiddetle okuyunuz benceee
  • lise 3. sınıf kimya ders kitabının yazarı.*
  • brezilyalı santrafor. *
hesabın var mı? giriş yap