• neler yaşadığını çok iyi anladığım bir köpektir kendisi.
    şöyle anlatayım. bizim evde bir koltuk var ve tam üstünde de bir tane avize. o koltuktan her kalktığımda kafamı o avizeye hayvan gibi vurup, ana avrat söverdim avizeye. bu böyle 5-10 kere tekrarlanıp canım yanınca, o koltuktan başımı eğerek, kambur bir biçimde kalkmaya başladım. sonra sonra farkettim ki her oturduğum yerden başımı eğerek kambur bir biçimde kalkıyorum. işte o an pavlov'un köpeğini anladım. öyle bir anda itaat ediveriyorsun eğitmenine. köpeğin itaati pavlov'a, benimki de avizeye işte. ana avrat sövdüğüm avize beni eğitti. avize'nin kızı oldum.
  • - herif şartlandı. bizim salya geldikçe zili çalıyor.
  • karın tokluğuna çalışmaktadır.
  • köpeğine isim takmaktan aciz olan pavlov'un köpeğinin ismi.
  • rus bilim adamı "ıvan petrovich pavlov " 'un deneyi için kullandığı köpek. pavlov abi klasik şartlanmayı köpeğin yemek yeme reflekslerini kullanarak bulmuştur. deneyi şöyle yaptı :
    1- köpek bir yere basar (yada kafa atar falan)
    2- köpeğe yemek yukardan düşer (köpek de ay ne güzel yemek geldi der ve yer)

bulunan bu şaheser en çok politikacıların işine yaramıştır. onlarınki de şöyle yapılıyor :

1- kamyondan pirinç , un, kömür (bunun yenmeyeceğini deneklere söylemen gerekiyor), ekmek gibi malzemeler atılır.
    2- denekler bunları saldırarak alır.
    3- şartlanmış olarak oy verirler.
  • bir benzeri de bankalarda görülebilen deney. her plink sesinde insanlar bir elindeki kağıda bir elektronik tabelaya "acaba şu an sıra bende mi lan" diyerek bakarlar. halbuki onlar da biliyordur ki kendilerine daha 30 kişi var. benim gibi çevresini inceleyen insanlar ise sıralarını kaçırırlar.
  • the office versiyonu buradan görülebilen deney.
  • sagopa kajmer'in enfes parçalarından birisidir.
  • (bkz: havlov)
  • pavlovdan daha meşhur olan köpek.yıllardır adı nedir bu köpeğin diye bana kafayı yediren hayvan.kaç kişiye sordum bilmiyorum ama herkes hayvanı biliyor, adını bilmiyor.

edit:

bir değil dört tane imişler, adları da şöyle:
    druzhok
    sultan
    zhuchko
    tsygan
hesabın var mı? giriş yap