şükela:  tümü | bugün
 • pelin batu var, pelin cini yok su koca sozlukte. inanilmaz bir sey. oysa ki kendisi sansasyonel haberlere (iki heteroseksuel kadinin evliligi ve toplumdaki yansimalari) ve roportajlara (quoi de neuf, recep ivedik?) imza atan bir yazardir milliyet camiasinda. kendi evinin adresini yanlis verebilecek kadar kafasi bir dunya; suphesiz o anda yazacagi yazilari ve yakin gelecekteki sabahlamalari dusunuyordu. ama acin bakin, haftasonu isleri ondan sorulur.
 • röportajda tanıştığım, milliyet eklerin en okunası röportajlarını yapan, kafa birine benzeyen, daha yakından tanışıp konuşmayı umduğum sevimli gazeteci.
 • dovmeyle ilgilenenler ama ne istediginden emin olmayanlar subat ayında milliyet cumartesiye yazdığı yazıları okumalı. ne yapından cok ne yapmayın hakkında gercekten mantıklı bilgiler mevcut.
 • yaşamın hayatta kalmaktan ibaret olduğu güzel ülkemde dövme gibi bir konuda ciddi anlamda içerik üreten ve paylaşan, rıfat çini ile bir alakası olup olmadığını merak ettiğim milliyet yazarı.

  http://cinimurekkebi.com/ kendinizi dövdürmeden bir göz atın.
 • bugün keşfettim kendisini, sitesini. ne zamandır karar verememiştim hangi dövmeyi yaptırsam diye, sağolsun buldum sayesinde. dünyanın en güzel dövmesini buldurduğun için teşekkürler pelin çini. şahanesin adetağ.
 • metropolün kalabalığına kızıp, pusetlerinde uyuyup duran bebeciklerden hıncını çıkartan hanım kızımız. metropol gerçeğini (göç, alt kültür, pop kültür, sonradan görmelikten mütevellit bir kaos ortamı) özümsemesini beklediğimiz bir karakter olmasına rağmen kendisi hızını alamayıp uçaklarda bebeksiz ortamlara kadar taşımış konuyu. "11 saat bebek ağlamasıyla uçulur mu efendim" hayır hanım kızımız sanki her allahın günü istanbul - toronto arası uçuyor sanırsınız. vakt-i kemale eriştiklerinde içlerinde biriken üreme arzusunu nasıl dizginleyecekler merak ediyorum. haydi hayırlısı efenim...

  haa buna bir de isim vermiş bebek sevme baskısı diye... kimsenin kimseye baskı yaptığı yok ama ortada içsel çatışmaların yarattığı nesne tanımayan bir öfke olduğu kesin...

  http://cadde.milliyet.com.tr/…sevme__baskisina_son_
 • soyadını hatırlayana dek "cece, kini, çini, çiçi" hepsini denedik haha, gerçi hatırlayamadım google'dan baktım yine de neyse.

  bir röportajını okudum yoksa tanımam etmem. o röportajda da "röportaj yaptığım kişi dövme sevmediğini söyledi, yol boyunca ne olacak bu dövmelerle halimiz diye düşündüm" gibi saçmalık ötesi bir cümle kurması ismini googlelamamı sağladı. bazen saçmalık da sizi tanınır kılabilir gördüğünüz gibi. bu kızın tüm vücudu dövme dolu bu arada.

  amatör entel.
 • dövmelerine hayran olduğum kişi. kendisi de beyaz tenli ve sarışın olduğu için rengarenk dövmeleri üzerinde çok hoş durmuş.
 • (bkz: kitty o'neill)
 • tv8 de saat 8:45- 10:45 arası sacit aslanile birlikte aramizda kalsınadlı programı sunan, iki cümlesinden biri ;
  - sacit abi harikasin !
  - harikasin sacit abi !
  - alemsin sacit abi !
  - sacit abi alemsin ! olan, son derece itici, mavi kolye ile yeşil küpe takabilen ekranların en zevksiz kişisi.