uzunbinik

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (539)
  • 1021
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

recep tayyip erdoğan

normalde bir başbakanı kotuğundan ve siyasi kariyerinden edebilecek, onlarca sözün, vukuatın sahibi.

normalde böyle. türkiye'de ve günümüzde ise, yapıp ettikleri ve söyledikleri alkış tufanları koparıyor. aydın doğan'a hitaben yaptığı konuşmasında söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil. yani adamda nasıl bir özgüven varsa, gözümüzün içine baka baka, "eskiden bir takım işler yaptık, bazı uygunsuz teklifler geldi, bir kısmını konuştuk, hepsini gizli kapaklı yaptık, bazı ilişkiler kurduk, ama şimdi işler değişti, artık her şeyi açıkça söyleyeceğim" diyor. başbakan bu adam. deniz feneri'ni tanımam diyor, akşamına boy boy fotoğraflar çıkıyor. şaban dişli'yi savunuyor, arada chp'yi bokluyor, e elde belge var boru değil, sonra dişli istifa ediyor. amcam hala medyaya, muhalefete saydırıyor. dişli? ona laf yok. cemaatten o. can o.

son zamanlarda patlak veren ne kadar yolsuzluk olayı varsa, hep ama hep, olayları gündeme getirenlere saldırıyor. sen niye yazıyorsun, sen niye kovalıyorsun, diye diye adam paylıyor. dişli'ye, fener'e bir dediği var mı? yok. e alıştılar tabii senelerdir, vur ensesine al ekmeğini tipi medyaya. aydın doğan'ın belli bir güdüm altında da olsa çıkardığı seslere tahammülü yok. biz kim bokuz ki haşmetmahablarının işine karışıyoruz?

aydın doğan'ın da dediği gibi, madem ortalıkta uygunsuz teklifler var, şimdiye kadar neden sesin çıkmadı? sen bu ülkenin başbakanısın, ne demek "bir hafta bekliyorum, bak haftaya açıklayacam", senin bu teklifi duyduğun anda yargı sürecini başlatman gerekmez mi? bir de göğsünü gere gere "sen bana gelmedin mi, benden istemedin mi?" diyor. eğer yalan söylemiyorsan, bu adam gelip senden böyle bir iyilik istediyse neden yargıya gitmedin? parsa peşinde miydin? o uygunsuz işlerden çıkarın mı vardı? ilişkileri "saygıyla gizli gizli" götürmekten kastın nedir?

kibirini artık bedeni taşıyamıyor bu adamın. bu ülke de taşıyamayacak yakında.

devamını okuyayım »
08.09.2008 13:09