• kaykay kullanmasını bilmiyorum öğrenmek istiyorum da bunda öğrenebilir miyim?
  • cruiser sınıfına girer. (bkz: cruising)

bunla hareket falan yapılmaz çünkü ağır ve şekli müsait değil ama seyahat etmek için birebir. insan cruiser bir kaykay sürmeye başladımı bırakamıyor. çok eğlenceli.
  • bu yaşta alıp başlamaya heveslendiğim kaykay tipi.
  • bu aralar merakımı cezbeden uğraş. bir adet edinip cruise etmeye başladım.

elden çıkarmak isteyen varsa yeşillendirsin. tercihen big yamba olanlardan.
  • almadan önce çok sağlam yorumlarını okumuştum ama aldığım saat içinde arabanın altından lastiğin biri yırtılmış bir şekilde geri döndü. hevesim vardı 1 ay evde durdu öyle.

kullanmayı çok kısa sürede öğrenebilirsiniz.

düz zeminde müthiş bir sürüş keyfi var. çok hızlanıyor biranda. düz olmayan yerlerde sıkıntı yaşadım biraz. sırf bu yüzden düştüm bugün.

önce decathlondaki oxelo olanlara bakmıştım ama bu kaykayı elinize alınca işte kalite budur ya diyorsunuz.

22 inch olan kaykayımın ağırlığı 1924 gram ve taşıması çok kolay.

eğer alacak olursanız trafiğe çıkmayın aman diyeyim.

kısaca güzel, zevkli ama düz zemin lazım.
  • 22 inch olanına sahip olduğum kaykay. renkli renkli bir sürü tasarımı vardır. penny ile decathlonda satılanlar arasında kalite açısından büyük fark yoktur. küçük olduğu için taşınması kolaydır.

hızlandığınızda titreşim artar, kontrol etmekte zorlanırsınız buna karşılık manevra kabiliyeti yüksektir.

plastik malzeme olduğundan dolayı sudan etkilenmez. ama yinede plastik olduğuna kanmayın özellikle kenarları çok sert bir malzemedir, çarptığı yeri göçertir.
  • uygun zeminde kesinlikle çok keyifli ama öyle bir zemini bulmak kolay degil. özellikle başlangıç seviyesindeyseniz sadece pürüzsüz bir zemin değil, aynı zamanda geniş bir alana ihtiyacınız oluyor.

diğer yazar arkadasların da belirttiği gibi penny board ile trafiğe çıkılması oldukça riskli fakat en azından bisiklet yollarından falan ilerleyerek gidilmek istenen noktaya ulaşımda kullanılabilir. tek sıkıntı durmak, o yüzden fazla hızlanmadan gidilmesi daha mantıklı olacaktır.
  • 27 inch casper olanını aldım ve aşık oldum. fakat küçük bir sorun var ki daha üzerinde bile duramıyorum. umarım bir yerimi kırmadan düz yolda gitmesini öğrenirim. ollie, kick bilmem ne hayalim yok, dümdüz gideyim, döneyim, durayım yeter şimdilik. nasıl güzel.
    uzun süredir bir şey beni bu kadar heyecanlandırmamıştı.
  • 27" olan modelden aldim. hic kaykay vs tecrubem yok, ogrenmeye calisacagiz bakalim. ilk denemede "bu tekerlekler biraz fazla mi hizli donuyor?" oldum ama gorecegiz.
  • decathlon'da oxelo yamba ismiyle, aynı mantıkta aynı malzemede decathlon'un kendi penny board'u satılmaktadır.
    100 tl'ye aldığım ama pek de kullanamadığım kaykaydır. gerçekten de çok esnek ve çok eğlenceli. herhangi bir durumda kendinizi üstünden (daha doğrusu kaykayı altınızdan) atmak çok kolay. uygun bir zemin bulursanız anlık kullanma zevki bisikletle kıyaslanamaz
hesabın var mı? giriş yap