• son dönem diziler içinde en beğendiğim yapım. şükür ki dizimag sayesinde 29-30 eylül gibi kavuşacağız.

2.sezon da sanırım karakterler arası çatışmaya ve gizeme ağırlık verilecek. ama benim temennim:

harold'un yavuklusuna kavuşması;
    john'un, carter'la yiyişmesi ve
    fusco'nun da emniyet müdür olup millete biber gazı sıkmasıdır!
  • yarın ikinci sezonun startını verecek olan dizi. hadi bakem, yine yeni yeniden bizi bol aksiyonlu günler bekliyor.
  • ikinci sezona son süret harika bir bölümle başlamış olan dizidir.
  • aboov, yeni sezona tatmin edici bir bölümle giren izlediğim tek dizi sanırsam.
    --- spoiler ---
    makinanın ilk çalıştırılma anı, finch'i admin diye tanımlaması falan müthiş bir açılıştı. akabinde makinanın ilk test sürüşleri ve root'un bana göre haklı olabilecek* davası... makina ile reese'in pazarlığı ve makinanın, seçenekleri evaluate edip tekrardan reese'e yardım etmesi falan epey şahaneydi..dizi bambaşka bir seviyeye çıktı ilk sezonun sonunda ve ikinci sezonu da aynı seviyeden açtı. umarım böyle devam eder. root'un diziye girişi resmen bir gömlek daha yukarı taşıdı diziyi. bomba yerlere gidebilecek durumda şu an senaryo. umarım bok edilmez.
    bir de root pek güzel bir kadın allah için! *

--- spoiler ---
  • 2. sezonun ilk bölümü ile efsane bir dönüş yapmıştır. jonathan nolan'ı tebrik etmek lazım adam işini 10 numara yapıyor.
  • aylardır beklediğimiz dizinin ve gönüllerin kahramanı john reese ikinci sezona gümbür gümbür başladı gerçekten. ayrıca dizinin çaktırmadan biraz daha bilimkurguya kayacağının sinyalleri de verilmiş görünüyor.

--s02e01 izlememişler için spoiler--
    http://gorsel-gunluk.blogspot.com/…-sezon-acls.html
  • --- spoiler ---

john reese'in 2x01 bölümü itibariyle her fırsatta the machine ve fusco'ya atar yapması bile izlemek için başlı başına bir sebepti. yeni sezon bomba gibi olacak sanırım.

--- spoiler ---
  • john reyiz'e kavuştuğumuz bir bölümle geldi nihayet. helal olsun reyiz.
  • yeni sezona muhteşem bir giriş yapmış dizi.

--- spoiler ---

açıkçası dizinin bu kadar yol kat edeceğini hiç beklemiyordum. elias mevzusu çok basitti ve o işi bitirip root olayına girmeleri çok iyi oldu. root'un panpasını da merakla bekliyoruz.

reese'in makinaya atarlanışı ise muhteşemdi. jim amca'da o sahnenin hakkını vermiş kabul etmek lazım. bu role daha iyi kim giderdi diye düşünüyorum da daha iyi bulunamazdı herhalde.

geçen sezon finali ve bu sezon açılışı beklentileri oldukça arttırmış olsa bile ben dizinin bu beklentilere karşılık vereceğini düşünüyorum. neticede işin arkasında da bir nolan var.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap