• erdaki herkesin başına gelenlerin toplamından daha fazla aksilik, bela, talihsizlik gelen ama bir o kadar da hakediyormuş dedirtecek kadar katı, acımasız, bencil bir karaktere sahip (ara sıra yaptığı iyilikler sayılmaz) ama işinde iyi bir cerrah karakteri. bir ara john cartera apandis ameliyatı olmak zorunda kalmış ve carter'ın "yes there is god" nidasına maruz kalmıştır.
  • bu karakterin profesyonel tavrına (işinde son derece iyi olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurursak) hastayım, hayranım. çok ciddi, ketum, duygusuz görünür ama kriz anlarında anlaşılır insanlara verdiği değer. carter bıçaklandığında onu bırakmak istememesi gibi. başıma bişi gelse beni bu adam kessin biçsin isterim.
  • er'in asik suratli, hirs kupu cerrahi. ogrencisi john carter ile macerdan maceraya kostular zamaninda. iyi bir doktor oldugu gercek ama hastalarla hicbir sekilde yakinlasmaz bizim de sinirlerimizi ziplatir(di).
  • "let's get him (her) up to surgery" diyerek travma odasından cerrahiye hasta kaçırması sinirime dokunmaktadır. bir de babalık halleri hiç çekilmez...nitekim kendinizi er doktorlarından en çok kime benzetiyorsunuz türünden bir anket sorusuna benton düşünmeden benton derim...
  • john carter için baba figüründeki karakter. diziden ayrıldığı bölümde vedalaşmaları izlenesidir.
  • az önce er'da oynadığı son bölümü izledim. adama mükemmel bir veda videosu/bölümü yapmışlar. gıcıktı, bencildi ama iyi kalpliydi ve her zaman hastalarını en ön planda tutardı.

özlenendir.
  • dizinin ana karakterlerinden. carter ıle aralarındaki bağ çok az dizi ve filmde bulunabilecek kadar özeldir. bu öyle bir bağdır ki ne netflix gibi gay samimiyetine ne de türk dizilerindeki gıcık hoca uyuzluğuna benzer.

işkolik, idealist, hırsdan gözü dönmüş bir adamdan oğlu için her şeyi göze alabilecek kadar fedakar, öğrencisi için yumruk yiyecek kadar babacan bir karaktere dönüşmüştür.karakter gelişimi üzerine adeta bir başyapıt örneği.
  • eriq la salle tarafından canlandırılan er karakteridir.
hesabın var mı? giriş yap