wazzap

  • 2553
  • 14
  • 4
  • 2
  • bugün

apple

insanlar bu firmayı niye sevmiyor biliyor musunuz? firmanın salak fanboyları yüzünden. bu konuda çok ciddiyim. bu olay sadece bizim ülkemize de özgün değil. örnek vereyim, hani şu instagram ilk ios'a çıkmıştı hatırlarsınız. daha sonra da android ve wp'ye çıkmıştı. işte bu ilk android'e çıktığında, bütün o ios kullanan sevgili apple fanboylarımız twitter'dan android'e demediğini bırakmadı ve bu söyledikleri de gerçekten absürd cinstendi. örneklerini google'da çok rahatlıkla bulabilirsiniz; yok efendim "eğer instagram iphone'umda düzgün çalışmazsa bunun bütün sorumlusu android'dir", sonracığıma "ne yani, şimdi ben o android telefonlarında olan proramı mı kullanacağım? iğrenç...."

abarttığımı sanıyorsunuz ama bunların hepsi google'da var. kontrol etmeniz beş dakikanızı bile almaz.

işte bu gibi aptallar yüzünden insanlar apple'ı sevmiyor. halbuki dese "arkadaşım bak ben şu, bu özelliklerinden dolayı apple kullanıyorum. benim işimi bunlar görüyor. ben bununla mutluyum." ortada böyle bir sorun kalmaz. aynı şeyi android'de de yapanlar var ama en azından bu kadar cahil cühela konuşmuyorlar.

unutmadan şu apple 6'in boyutuyla ilgili niye bu kadar eleştiri geldiğini de söyliyeyim. apple bu ilk 4" telefon furyası çıktığında açıklama yapmıştı. "bize göre insan eli için en ergonomik boyut bu. o yüzden değiştirmeyi düşünmüyoruz dediler." bunu da bütün apple kullanıcıları her yere yazdı çizdi. dediler "arkadaşım apple daha büyük ekranlısını da yapar ama en iyisi bu işte" iyi tamam, daha sonra iphone5 çıktı ekranı büyüttüler, bu sefer de dediler "biz insan elinin baş parmağı için en iyisini yaptık, çünkü telefonla en çok başparmağınız haşır neşir oluyor". ve bunu da hala deli gibi savundu o apple kullanıcıları.

iyi de arkadaş şimdi sen 4,7" telefon yapıyorsun demezler mi adama son 2 yılda insan baş parmağı boyutları mı değişti? genetik olarak müdahele mi oldu, ne oldu birader? bana bunu açıklayın.

bak, işte bu sefer de apple fanboyları diyor. arkadaş ben zaten ekranın büyümesini istiyordum böyle çok güzel oldu!?!?!?!?! ulan lale, başta niye öyle dedin o zaman? adam akıllı söylesene ben büyük telefon istiyorum ama apple yapmıyor vs vs diye.

bak aynısı ipod'da da oldu. ipod'un ilk nesillerini hatırlayanlar bilir, radyosu yoktu. apple forumlarında millet birbirini yedi "arkadaş 21. yy'dayız, ne radyosu yeaaaa" diye. 2-3 nesil sonra* apple ipod'a radyo koydu. yine bu apple fanboylar ortalığa bunun ne kadar güzel bir yenilik olduğunu, yıllardır zaten radyo istediklerini ve sonunda apple'ın koyduğunu falan yazdılar.

sanırım bu radyo/ipod muhabbetini sözlükte birisi daha önce de yazmıştı.

özet: yani ne çekiyorsa fanboyları tarafından çeken firma. o fanboylar olmasa belki de dünyadaki hem en sevilen hem de en nefret edilen firmalarından biri olmayacak.

son olarak; fan ile fanboy aynı şey değil.

devamını okuyayım »
11.09.2014 10:43