• yıllarca yoga yaptım. yoga kolay görünmesine rağmen epey zordur hem psikolojik hem fiziksel olarak. yaklaşık üç aydır evde olduğum için evde yapabileceğim her şeyi denedim yoga dahil fakat pilates harici hiç bir şeye konsantre olamadım. enteresandır ; karantina öncesi pilatesi sevmeyen bünyeme pilates çok iyi geldi. kasları çok iyi çalıştıran ayrıca meditatif bir yanı olan birşeycikmiş pilates. ben kalp pilates bundan sonra
  • vücudu şekillendiren, evde yapılabilen en iyi egzersizlerden biridir.

bugün yeni bir mat alırken öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım; yoga matları genellikle ince (4-6mm) tercih edilirken, pilates matları kalın (10mm) tercih ediliyormuş. hepimiz mat adı altında alıyoruz ancak böyle ayrıntıları olduğunu bilmeyebiliyoruz.

bu arada tekrar pilatese yani özüme döndüm, uzun süredir ara vermiştik ilişkimize, 3 hafta sonra hissettiğim değişiklikleri editleyeceğim.

edit: 1 kg verdim, bunun dışında 2 cm inceldim, kesinlikle daha iyi hissediyorum, aynen devam.

edit: hala devam ediyorum, kendime spor çizelgesi hazırladım. haftada 3-4 düzenli olarak yapmaya çalışıyorum. 1 kilo daha verdim, 3 cm inceldim. youtube tuğçe irtem videolarını tavsiye ederim.
  • her ne kadar aletli pilatesin kule denilen cihazı fantazi romanlarını andırsa da, çok verimli bir antrenman tipidir
  • yaklaşık 3 aydır düzenli yaptığım spor. bu aralar pilates matım hasar gördü ve yenisini alayım dedim fiyatlar ne olmuş öyle abbov. 10 mm olup bi işe yarayabilecek en ucuzu 120 tl. ne diyebilirim ki...
  • diyetle birlikte yapıldığında etkisini çok çabuk gösterir yapın yaptırtın faydasını göreceğiniz kesin
  • bugün ebru şallı 21 günde yağlarınızdan kurtulun dvdsini yotubedan açıp yaptım. 1,30 saat. ben 24.dakikasına gelmiştimki bacaklarımı kaldırırken uyuştuğunu hissettim ve sanki tutmamaya başladı bacaklarım. şimdi uzandım yatıyorum ve bacaklarım hala karıncalanıyor. korktum biraz. bu durumu yaşayan veya nedenini, önemli olup olmadığını bilen yazarlar yeşillendirebilir mi lütfen?
  • hayatımda çok fazla pilates yapmadım ki sporumu yaşamımda elimden geldiğince aksatmamaya çalışıyorum.
    sporda kardio ve ağırlık çalışmaları benim için olmazsa olmazdır.

ve bugün 2 saatlik sporumun ardından pilates dersine katıldım,harika bir motivasyon , esneme oldu benim için o kadar ağırlık ve kardio çalıştıktan sonra vücudumun ağrımayacağını hissediyorum.hem de gerçekten mutluyum,özellikle esneme hareketleri vücudu rahatlatıyor.
  • günlük hayattaki acele hareketlerimizin, “çabucak yapıverdiğimiz” işlerimizin, bedenimizi aslında ne kadar zorladığını fark edemiyoruz. pilates bu hareketleri nasıl salakça ve cahilce yaptığımızın farkına varmamızı sağlıyor bir süre sonra. hayatın içine temelinden oturan bir “duruş” şekline sahip oluyorsunuz ister istemez. normal duruşu ders başından sonuna kadar tutarlı halde devam ettiremezken, bir seviye geliyor ve mutfakta yemek yaparken de, alt rafa bir şey yerleştirirken de fark edebiliyorsunuz ki kendinizi daha az hırpalayacak şekilde hareket ediyorsunuz. yürürken daha dik, oturduğunuz yerden doğrulurken yavaş ve güvenli olabiliyorsunuz.

insana bedenini sevdiriyor, öyle bir güzellik.
  • yıllarca fitness salonlarına fit bir vücut için tomarla para dökmüş biri olarak söylüyorum, pilates hayatıma kattığım nadir ‘iyi ki’lerim arasındadır. kardiyo egzersizlerinden nefret eden biri olarak pilatesi gerçekten gönülden severek yapıyorum.6 ay düzenli bir şekilde yaptıktan sonra tartıdaki kilom değişmemiş olmasına rağmen görenlerin ‘ ya çok zayıflamışsın’ demesine vesile olmuştur. tabi ki sporu popüler kültürün cinsiyetçi betimlemelerine ulaşmak için yapmıyoruz ama hem fit olup hem de vücudunuzun kapasitesini esnekliğini keşfetmek istiyorsanız, hiiiiç vakit kaybetmeden hemen şimdi başlayın derim. kronik ağrılarınızdan kurtulmanıza eklemlerinizin sağlamlaşmasına, vücudunuzun bilimum kasını keşfetmenize sıkılaşmanıza, postürünüzü düzeltmenize yardımcı olacak en güzel spor.
  • aletli pilates olanına boyun ve sırt ağrılarımdan dolayı başlamak istiyorum. istanbul avrupa yakasında beden postürü konusunda bilgili ve her seansta ilgisini kaybetmeden ilgilenecek, tek başıma ders alabileceğim yerler arıyorum.
hesabın var mı? giriş yap