• hemen öncesindeki türkçe anonsta "ııııı" şeklinde olan duraklamaların "ummm"'a dönüştüğü ingilizce. her dilde eşit sıçarım kafası.
  • kamyonetle sokakta satış yapıp, "badadiz var kurusuvan" diyen satıcıdan daha kötü anlaşılabilirliği olan ingilizcedir
  • kaba bir hesapla haftada bir uçuşum varsa son on senede, beşyüzün muhtemelen biraz daha üstü uçuşum vardır türk hava yollarıyla yurtiçi ve yurtdışı.

pilotun ingilizcesine gülen yabancı yolcu görmedim. doğrudur, bir şekilde anonsu anlaşılmasın, muhtemelen karizma çizilmesin diye mırıldanarak yuvarlarlar kelimeleri pilotlar ama öyle bir genel davranış tüm dünyada zaten var. finli, isveçli, italyan, fransız, alman, romen veya yunan olsun, diğer uçtuğum hava yolları uçaklarında da pilotların ingilizceyi benzer şekillerde parçaladıklarını gördüğüm için bizimkilerin çoğu zaman iyi sayılabilecek anons ingilizcesine pek laf etmek istemem.
  • şahsen, en gangstasından zencinin bile konuştuğunu anlayabilirken, bu arkadaşlarınkini anlayamıyorum.
  • "dis iz yor keptın spikink"

spikink olmazsa olmaz. toefl'dan 80 almakla da bu iş bitmez. hem 80 ne lan.
  • benim kuzende ancak yabancı hatun düşürecek kadar ingilizce vardı, şimdi pilot yaptılar bunu. kuleyle falan nasıl anlaşır bilemem.. şimdi siz düşünün.

(bkz: derdini anlatacak kadar ingilizce bilmek)
  • şimdiye kadar tamamı anlaşılanı sanıyorum ki görülmemiştir. yamuluyorsam düzeltin. yalnız şöyle düşünüyorum, pilot konuştuğu sırada uçak havalanmış ve seyir halinde olduğundan dışarıdan yüksek bir motor sesi gelmektedir. pilotun sesi de dolayısıyla tam duyulamamaktadır. zira ben bu pilotların türkçesini de anlamıyorum. bence hoparlörün sesini biraz açsınlar. burdan yetkililere sesleniyorum.
  • ayrıca, en kötü konuşan pilot bile cabin crew slide arm and crosscheck komutunu verdiğinde yerinden kalkıp cabin crew slide arm and crosscheck yapası geliyor insanın. ya da sadece benim. bilemedim.
  • wizz air'in macar pilotlarıyla uçmayanların, bir süre de olsa saygı duyması gereken ingilizce.
hesabın var mı? giriş yap