agrali miles

  • azimli
  • kofti anarşist (186)
  • 5546
  • 33
  • 14
  • 0
  • 3 gün önce

trabzonspor

trabzon'dan erdoğdu anadolu lisesinin finalde ülkemizi temsil ettiği 19 nisan 2015 brezilya türkiye maçı'nı bu akşam daha çok önemseyen bir fanatik taraftarı olarak bir kaç kelime etmek istediğim takımım.

"şu hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, arena'ya bekliyoruz sizi" diyen ergen arkadaş. ilk sözüm sana:

(bkz: öncelikle indir o elini)
evladım, kardeşim, olm yaşın artık her neyse; neyin kafasını yaşıyorsunuz, sizinle ali sami yen'de yarı yarıya oynadığımız dönemlerde iddianız yokken kapalının dörtte üçünü bizim aldığımız zamanları bilir misin? çocuk oyunu mu sanıyorsun? hayır, ne kadar atarlanmış olabilirsin, kafanı bir yerlere mi vurdun, veya damarların tıkandı da beynin bu kadar mı oksijensiz kaldı?

cidden merak ediyorum, ne bekliyorsunuz? kötü mü oynayacaktık size fener'le beşiktaş'la yarışıyorsunuz diye? hem ulan hadi fener'den nefret ettiğimizi varsayıyorsun; (ki yok öyle bir şey, tüm istanbul takımları için aynı hisleri beslerim bir trabzonspor taraftarı olarak, aksini iddia edeni de bana hakaret etmiş sayarım) yahu hiç mi tanımıyorsunuz trabzonspor seyircisini? trabzonspor avni aker'de çıkıp trabzonspor b takımı ile maç oynasa o maç zora girdi mi, hırlaştı mı sahadakiler o maçta kavga çıkar, burası trabzon arkadaş. o formayı giyen trabzon'da o maç için sonuna kadar da mücadele edecek sahada. liseden takviye yapsan, 17 yaşında çocukla da çıksan, son damlasına kadar terini akıtacak o maçta, efsaneler hep öyle etti zaten, zamanında etmeyenler utansın. ayrıca trabzon'u bileğinin hakkıyla yeneni de alkışlamasını çok iyi bilir bu takım taraftarı, hem de istanbul tararftarından çok daha kaliteli ve samimiyetle alkışlar yeri gelince, sen hiç merak etme.

hayır, olcan, selçuk filan ağlaya ağlaya şehirden kaçmış gitmiş, trabzon'a yönetim anlamında da kadro planı anlamında da sağlam kazık atmış adamlar, ne bekliyorsunuz. çiçeklerle mi karşılayalım? ki ulan onu da yapıyoruz da, bir de üstüne maçta tezahürat mı yapalım adamlar daha iyi oynasın diye. bir gol de olcan mı atsaydı bize? biz de tribünlere çağırıp onu alkışlasaydık, he mi? ağır laflar edeceğim bozulacağız şimdi.

neyse, biraz samimiyet lütfen, hani siz ribbery'i çiçeklerle karşıladığınızda, emre belözoğlu'nu arena'da tezahüratlarla alkışladığınızda bizlere çıkın sorun o zaman bu tarz oyunculara edilen küfrün, tepkinin hesabını, o zaman edep eder susarım.

ayrıca trabzonspor taraftarına dönersem: dördüncülük mücadelesi için kendisi için önemli bir maçta üç puan aldık, ama bu tarz maçların şöyle bir önemi daha var. açıp ezeli mücadelede eski yıllar diye 2000 sonrası maçları izledim dün gece. arkadaş hangi sene kim kimle ne hesabı yaptı hatırlamıyoruz bile artık, iki dakikalık özetler ve skorlar var artık o maçlardan geriye kalan. 2014-2015 sezonunda ne yaptın gs'ye karşı, fb'ye karşı, bjk'ye karşı, ona bak. yendiysen ne ala. o yüzden biz şampiyon olamadıktan sonra başlarım kimi şampiyon yaptığımıza da yapacağımıza da, biz kendi maçlarımızı her vaziyette alalım, gerisini zaten maçı şampiyonluğa oynarken kazanamayanlar düşünsün. bu akşam için telles'in net penaltı pozisyonuydu, kırmızı karttı, şuydu buydu diye maç başlığına yazmadım zaten, lüzum yoktu, buradan da detaylara girmeyeceğim ama iyi ve önemli bir galibiyet aldık.

her fırsatta trabzonspor'a veya trabzon insanına laf sokmaya meraklı, kendi başkanının yaptığı tescilli şikeyi hala hazmedememiş veya menfaatleri gereği böyle maçlar öncesi ortalığı kızıştırmaya çalışanlara veya kendilerini dev aynasında gören güce tapan ezik ve boş adamlara cevap vermeye lüzum dahi yok. trabzonspor bu gece akıllı bir oyunla güzel bir galibiyet almıştır, galatasaray'ın biraz şansı olsa, son dakikalarda maçı onlar da kazanabilirdi ama şans da bizden yanaydı, üç puan bize yazıldı, gerisi fasa fiso.

neyse, inşallah gecemizin sonu guatemala'dan gelecek güzel haberlerle iyice şenlenir.

devamını okuyayım »
19.04.2015 23:16