• "affedilmez çünkü pişmanlık, eylem düşünülür de icraata geçilmez ise kabul edilebilir. eyleme geçip de kişilerde çeşitli travmalar, yaralar bıraktıktan sonra tacizcinin pişmanlığının bir hükmü yoktur." olarak cevap verilebilecek sorudur.
  • tacizci vicdana gelip pişman olursa diye bir şey yoktur. vicdanı olan taciz etmez, bu kadar basit.

çocukları aç kalmasın diye ekmek çalan anne pişman olabilir, parası olmadığı için kanser evladına ilaç çalan baba pişman olabilir ama tacizci, tecavüzcü pişman o-la-maz.

yukarıda verdiğim örneklerdeki suçlar telafisi mümkün suçlar ama tacizin telafisi yoktur.
  • tacizciyi pişman edecek birileri olduktan sonra ki pişmanlığın faydası yok
    kendi kendine de bir tacizci kolay pişman olmaz fark edilmediyse devam eder yaptığına .
  • cezasini ceksin, sonra ister affet ister lanet et. "pismanim" ya da "kandirildim" denince cezanin verilmedigi nerede gorulmus? (bu sonuncusu pek olmadi galiba).
  • affetmek büyüklüktür derler ama her zaman değil be! bazı insanlar hiç affedilmemeli. kötülüğün sonradan edinilen bir özellik olduğunu zannederdim. doğuştan kimsenin kötü olamayacağını söylerdim. ama değilmiş be! vallahi değilmiş! kötülük doğuştanmış! tacizciyi affedelim mi? hayır kesinlikle affetmeyelim.
  • etmez.nokta
  • o gün pişman oldum der affedilmesinden güç alır yarın yine yapar. üstelik bu kez sesini çıkaramayacağını bildiğinden yaşı küçük reşit olmayanlara musallat olur. affedilirliğini düşünmek için akrabamız sevdiğimiz olmasına gerek yok . herkes birilerinin çok değerlisi en nihayetinde. ufacık bir sözlü taciz bile ifşa edilip tacizci rezil edilmeli. ciddi anlamda taciz eden meydan dayağına çekilmeli. durum ailesine varsa eşine bildirilmeli. kimse bir pislik ile hayatı paylaşmak zorunda değil. bu iş param yoktu çaldım gibi bir durum değil ki affedilsin. kişinin hak ve özgürlüğünü kısıtlayan iğrenç zorbalıklar affedilme kategorisine girmez girmemeli.
  • tanım: günün boktan sorusudur.
    dağdan inen terörist dahi pişman olabiliyorsa tacizci de mahkemede pişman olabilir. ancak bir vatandaş olarak benim gözümde bunun affı yoktur. mağdur kişi yerinde tanıdığınız biri olduğunu düşünüp öyle cevap verin. sizin kadar hümanist olamıyorum.
  • tacizciyi korumak yerine tacize uğramayı önlemeye kafa yorulsa daha anlamlı olacak hede.
  • etmez

teşekkürler
hesabın var mı? giriş yap