şükela:  tümü | bugün
  • vardır böyle bi şey. birini deli gibi seversiniz, yakınlaşamazsınız, konuşamazsınız. belki sizi görmüyordur bile o. platoniğin genel özellikleri bunlar hepimiz biliyoruz. uzun sürer bazen. aylar yıllar geçer doğru adımları atamazsınız.

işte siz böyle yalnız geçinip giderken insanlar görürsünüz size yaklaşan. birilerinin sizinle ilgilendiğini farkedersiniz. sebepsiz yere arayan kankanın aslında kanka olmadığını...

gelen ilgi normalde hoşa gitmesi gerekirken gitmez, sıkar insanı. kimseyi üzmek istemezsiniz ama olmaz. önce kendinizi üzersiniz zaten. ilgi bi şekilde gelir. ilgilenen kişinin farkedilir bir şekilde iyi davranması insanı borcu varmış hissiyatına sokar. daraltır...

bu ilgi hoşunuza gitse bile o yönde devam edemezsiniz çünkü bir ilişki vardır ortada. 2 yılınızı verip başka hiçbir şey veremediğiniz bir platonik ilişki. hem nasıl sevmektir bu? birini severken başka birine ilgi gösterebilir mi insan? sevginizin onurunu sorgularsınız, tereddüde düşüp korkarsınız. bu kadar iradesiz olabilir misiniz gerçekten? ama vazgeçemezsiniz aşkınızdan, reddedileceğinizi bile bile ümidinizi korumaya çalışırsınız. başka kimse önemli değildir.

ümitle dönersiniz platonik dunyanızda yaşamaya çalışmaya... o sizi görmez, siz başkalarını...
  • üniversite yıllarımda yaptığım en büyük denyoluklardan biriydi.
  • 8 senedir platonik olduğum bir kız var. görmüyorum, görüşmüyoruz. ama bu kadar acıların çocuğu modunda olmadım hiçbir zaman.

insanlar gözümde büyüttüğümü düşünebilir ama hayır sadece takıntı.

olurda birgün sevgili olursak anlaşırsam evlenmek isterim. şuan için tek stres yaptığım şey bakire olup olmaması hepsi bu.

ayrıca; bu 8 sene içerisinde başkalarındanda hoşlandım. bazılarıyla sevgili olmaya çok yaklaştım ancak bu konularda biraz şansım yaver gitmiyor. hiç sevgilim olmadı.

açılışı bakalım kimle yapacam.
  • saçma bulmadığım durum. insanı yer bitirir böylesi bir hal. tehlikelidir ama aşk öyle güçlü bir duygudur ki, insan bir kere aşık oldu mu gözü maşuğu haricinde kimseyi görmez, akıllı düşünemez. ister platonik, ister sanal, ister gerçek bir aşk olsun başınıza gelen, sevdiğinize asla ihanet etmez, edemezsiniz. ta ki aşkınız bitene kadar... tabi ciddi bir psikolojik/psikiyatrik bozukluğunuz yoksa.

ben sonsuz aşk'a inanırdım gençliğimde ama yokmuş böyle bir şey maalesef, sonra da sadakatsiz olmayı seçtim. şimdi, her nerede içimde bir kıpırtı hissetsem, aşk mı acaba diye durup düşünüyor ve hızla kaçıyorum.

halbuki,

mecazi aşklar, hep bir aracı.