4750 entry daha
  • ömründe hiç gbaya da herhangi bir nintendohatta emulatörle pc üzerinden pokemon oynamamış insanları cezbeden ve etkisini hemen yitiren telefon fenomeni oyun.
  • eğer hayatınızda hiç emu ile ya da konsolla pokemon oynamadıysanız sevebileceğiniz fakat elinizin altında bir konsol varsa hiç yüzüne bakmayacağınız oyun.
  • 32. level'a geçip bıraktığım oyun. birbuçuk yıl filan oldu.
  • bir zamanlar popüler oyunu şimdi ise herkes tarafından unutulan bir oyundur
  • doğada denk geldiğimiz 1000 ve üstü cp pokemonlar için fight özelliği gelse. tek pokemon seçip dövüşsek ve galip geldiğimizde on beş poketopu harcamak yerine tek topla alabilsek. yenildiğimizde de bu şans hiç olmasa. çok mu şey istiyorum lan! poketopu için harcadığım altınlarıma yazık. 100 küsür cp güçlü pokemonlar bile tüyüyor artık, sıkmaya başlıyor.
  • 2 senede adam akıllı bir pokemon battle sistemi koyamamış, hayatınızın sonuna kadar grinding yapabileceğiniz bir oyun. niantic ea games'ten daha leş bir oyun firması olabilir mi sorusunun cevabı.
  • appstore'dan amerika hesabı açarak indirilebilen oyundur.

1 ay önce sıfır bir hesapla başladığım, yürümekten bıksam da yürürken açık bıraktığım ve şarjımın anısını silen oyundur.

şu oyunun oturduğumuz yerden gezmelisini, diğer oyuncularla interaksiyonlusunu ve mobilini yapsalar (bkz: pokemon crater) tadından yenmez
  • ani bir kararla neredeyse 20 aylık bir aradan sonra devam kararı aldığım oyun. az önce yeniden indirdim.

biraz yürüyüşe ihtiyacım vardı, bunu indirerek gerekli motivasyonu kazanmış olduğumu umuyorum.

not: 24 level'dan devam ediyorum. başa sarsaydı muhtemelen geri silerdim.
  • pokemon serisinin hemen hemen bütün oyunlarını oynamış, hayatında en sevdiği oyun pokemon crystal olan, pokemon conquesti bile severek bitirmiş olan şahsımın bir türlü sevemediği, akıllı telefonlar için piyasaya sürülmüş, interaktif pokemon oyunu. aslında fikir çok iyi, dışarı çık ve karşına çıkan pokemonları yakala. tıpkı kendi dünyasında olduğu gibi. tek fark, bunu dijital olarak yapmamız. fakat o dövüş sistemi nedir öyle? pokemon dediğin turn-based (sıra tabanlı) dövüş sistemi demektir. orijinal serileri hep böyle ilerlemiştir. pokemon go da ise yerine berbat bir ekrana abanma sistemi getirilmiş. level kısmı gitmiş, yerine cp denilen bir olay getirilmiş. herhalde pokemonun gameboy/ds/3ds oyunları ile büyümüş, hayatının çoğunu bu oyunları defalarca bitirerek geçirmiş biri olduğum için bu yeni sisteme hiç alışamadım. tek isteğim nintendo switch e gelecek oyunda da orijinal sıra tabanlı dövüş sistemini değiştirmemeleri. nolur değiştirmeyin ya. çok radikal olacaktır böyle bir değişim. belki alışacağız, belki zamanla hoşumuza gidecek. belki de böyle bir değişimin zamanı gelmiş bile olabilir ama yani en azından switch gibi 3ds ten kat kat güçlü bir sistemde çıkarılacak ilk oyun lütfen eskisi gibi olsun. lütfen ya...
  • yeni community day etkinliğinin tarihini 16 haziran 2018 olarak açıklamış olan oyun. ramazan bayramının ikinci gününe denk geliyor yamulmuyorsam. bayramda benim gibi şehir dışına muhtemelen pokestop fakiri bir yere gideceksiniz şimdiden geçmiş olsun. zira etkinliğin konuğu bu kez larvitar. 34 üncü seviyeye ulaşmış bir trainer olarak sadece tek bir tyranitar'ım var hala. ve kaçan balık büyük olur misali olacak.

etkinlik kapsamında 3 katı xp ve 3 saat aktif kalacak lure module'ler olacak. etkinliğe özel moveset henüz açıklanmadı.

kaynak

edith: piaf
3528 entry daha
hesabın var mı? giriş yap