• amerikan polisleri tarafından polis kameraları ile çekilmiş, genellikle polislerin dur ihtarına uyman suçlular ile çatışma videoları ağırlıkta olan bir youtube kanalı.

kanalın linki
  • bu kanalı uzun zamandır takip ediyorum. dünyanın en manyak ülkesi abd'de sürekli polisler zan altında bırakılıyor. bence uygulama çok güzel. genel olarak polise saldıran olunca polis saldırıyor videolarında.

ayrıca hayatın katı ve pembe düşlerden oluşmadığını görmek için izlenmeli. arka sokaklar'da 2 tane hırsızı yakalayınca "polislerin işi de zor" demektense şu videoları izleyip gerçek iş yapanları görmek gerekli. türk polisine de laf edemeyiz ama abd polisi varken türk polisi lokum dağıtan ev sahibi gibi kalıyor. bu sertliği ülkemizde uygulasalar hemen "polis bana daldı" diyen godoşlar olacağı için bizimkiler daha sakin yaklaşıyor. ayrıca bizimkiler biraz eğitimsiz kalıyor bunların yanında. videolarda genellikle ünlü pit manevrasını görebiliyoruz. bizde daha göremedik çünkü bizim araçlar murat 131 bile deviremez.

ayrıca bu videoda adam vurulduktan sonra 1-2 dakika içinde ordu kadar polis olay yerine geliyor. adamlar müthiş lan. bizde hırsızlık olsa adamlar gelene kadar sabah olur. bizdeki olaylar da "nefes kesen operasyon" diye anlatılır ama hırsızın enseyi tutup araca koymakla biter.
  • youtube'daki en çarpıcı kanallardan biri olduğuna inanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=ws66jlhwwf8

şuradaki indiana pd'li polis abimiz adamı öldürmemek için adeta adama yalvarıp, en sonunda öldürmek zorunda kalıyor, ardından şoka giriyor. film gibi ama gerçek.
  • kanalla ilgili dikkatimi çeken başka birşey ise şu oldu;
    kadın polis memurları erkek polislerin de bulunduğu ortamlarda aşırı pasif kalıyorlar. silahlı çatışma var, kadın kaçacak delik arıyor, şüpheli erkek memurla tekme yumruk kavga etmeye başlıyor kadın polis memuru izliyor, müdahale etmiyor. ancak tek başlarına olduklarında hanımlar çatır çatır silah çekip adam vurabiliyor. bunu sadece ben farketmiş olamam heralde.
  • bir başladın mı sonu gelmez 2 yıldır aboneyim kaçırdıgım dakika yok , herkese tavsiye ederim.

bizim ülkede de polislerin eğitimi yüksek olsa kesinlikle kabul edilir,burada mesleğini kötüye kullanımların bir anlık rüşvet gafletlerinin de önüne kamerayla gecilebilir.
    ülkeler ders almalı bu iceriklerden.
  • yaklaşık 14 saat önce george floyd ile ilgili rahatsız edici görüntüler içerebilecek amerikan polisi body cam videosunu yayınlanmış olan youtube kanalı.

full bodycam footage of george floyd arrest
  • bu gün yine çok etkileyici videolardan birisi eklenmiş kanal. new mexicoda, meksika sınırında geçen olay bu sefer mutlu sonla bitmiyor, polis ölüyor, adam vurduğu polisin ölüsüne de sıkıyor.

https://youtu.be/rh6bsr61vrw
  • amerikalıların polisi bazen bir intihar yöntemi olarak kullandıklarını düşündüren kanal. birçok videoda gördüm. adam ısrarla polisin üzerine yürüyüp kill me diye bağırıyor. hatta şişman hispanik bi abimiz yaklaşık 500 metre polisle böyle yürüdükten sonra polisin öldürmeye niyetli olmadığını anlayınca allah ne verdiyse dalmaya çalıştı polise ve vuruldu. başka birçok videoda silahlı saldırgan polise kill me diye bağırıyor. polis bazen "seni haklamak istemiyorum" falan da diyor. bu durumda polise saldırıp kendilerini öldürtüyorlar.

hatta bence polisin öldürdüğü oyuncu vanessa marquez de böyle yaptı. polise ısrarla hastaneye gitmek istemediğini söyledi ve polisin onu hastaneye götüreceğine emin olunca silah çıkardı ve öldürüldü. bu açıkça intihar.

evet dr cucu uyardı, zaten varmış böyle bi şey: suicide by cop biz de amerikayı keşfetmiş gibi geldik enrty yazdık aq.
  • videoların en az %90'ında polisin bir kusuru bulunmuyor. çoğu videoda, ya elinde bıçakla polislerin üzerine yürüyen ya da ısrarlı uyarılara rağmen elini belindeki silaha götüren şüphelilerin kevgire dönmesini izliyorsunuz.

manyak bir white trash'ın videosu. 18+

https://www.youtube.com/watch?v=re9fvyjwcka
  • amerikan polis teşkilatının günlük yaşamda karşılaştığı ciddi vakaları, yüzleri blurlayarak, isimleri gizleyerek faş ettiği bir youtube kanalı.

polisin (ceza almaksızın) seni vurabilmesi için bazı koşulları yerine getirmiş olman gerekiyor.

• elinde kesici veya delici bir alet varsa, tabanca veyahutta tüfek varsa, elindekini yere bırakman söylenir en az üç kez. ***elindeki silahı bırakmayıp kaçarsan vururlar. burada amaç şu, gidip bir başkasını rehin alabilir, masum bir insanın canına zarar gelebilir diye.
    *** elindeki silahı polise doğrultursan veyahutta üzerlerine koşarsan vurulursun.
    ***sadece elinde silah var diye vuramaz. atıyorum adamın elinde tabanca vardır, polis çabuk onu bırak der ve bırakırsan vurulmazsın.

• aracın ile seyir halindeyken polisin dur ihtarına uyacaksın. başkalarının hayatını veya polisin hayatına kast olduğunda tetiği çeker polis.

• amerikan polisi, acımaz, vurur. vurduktan sonra (kimi zaman) da komutlar yağdırmaya devam edebilir. adam şarıl şarıl kan kaybederken "yüzüstü yat ve ellerini arkadan birleştir" diyebilir. ben tanık oldum misal, adam iki üç kurşun yemiş, adeta gebersin diye, uzaktan serin serin izliyorlar.

uyulması gereken tüm kurallar, yaşanmış acı hatıralardan edinilen dersler esasında. mesela siyahi adam silahıyla polisi vuracakken polis atik davrandı ve onu vurdu diyelim. yanına gitmek ve yarasına ilkyardımı yapmak için acele etmiyor çünkü yere düşen adam acılar içerisinde kıvranırken dönüp polisi vurabiliyor.

• teyzır denilen elektrik attırgacını da yer yer kullanıyorlar. amerikan polisi, öldürme heveslisi değil aslında. en az hasarla mevzuyu kotarmaya çalışıyor özünde.

• benim kişisel gözlemim şu; eğer bir veya birden polisin yaralanma durumu varsa, ekip arkadaşları müthiş agresif ve iş bitirici oluyorlar.

• amerikan polisi hata yapmıyor mu?
    yapıyor.

yargılanıyor.

ceza alıyor.

gerekirse meslekten men ediliyor.

kodese tıkılıyor.

• amerikan polisinin aldığı eğitimi görüp iş bitiriciliğini görünce, türk polisinin çaylaklığına ve iş bilmezliğine ilk elden tanıklık ediyorsun.

beyaz saray, polisin arkasında.
    tr'de polisin vur yetkisi yok.
    iyi ki de yok.
    çünkü bizde adalet yok.
    bizde delil karartma var.

abd'de polis yanlış yapmış yapmamış, youtube'tan yayınlıyorlar. bizde ise üstler astların kusurlarını nötrlüyor hep.

hakim savcı polisi öğretmeni hekimi muhafaza ediyor.

abd'de demokrasi var.
    haksız ise şayet, haksızdır.
    hiç yere sıkan polisi de sikerler orada.
    o yüzden belli şartlar aranır tetiğe dokunmadan önce. aksi halde vuramaz. vurursa başı derde girer.
hesabın var mı? giriş yap