şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: precog) belli ki polisimizon bebegin ilerde buyuyup boyle solcu, ateist, akp karsiti filan neyin olacagini sezip onemlini almasi. yoksa polisimiz sebepsiz yere hic bir canliya kiymaz cok duyarlidir bu konuda.
 • buna yalan demek bir yerde siyasi algı göstergesi sayılır bence,ben sayarım. yani düşün herifçioğlu o kadar iman etmiş ki polisinin meşruiyetine, tüm geçmiş vukuatların bilinirliğine rağmen yine gelip yalan diyebiliyor.
 • "19 yaşındaki hamile oradayken senin burada ne işin var?" dedirten olaydır aynı zamanda. belki bu haber yalan ve yine belki polisin, askerin hakkında çıkan haberlerin %90'ı yalan. hala bir %10 var. böyle bir olayın olabilme ihtimali bile bilinçli bir insanı üzmeli ve hatta sinirlendirmeli. ama önce insanın insan olduğunu bilmesi lazım. bunun için de çalışan bir beyin lazım.
 • nedense halen web sitesi açılmamış durum. tsk yapsa hemen bir web sitesi/blog açılıverirdi. polis olunca durum farklı oluyormuş demek.
  bu arada nedense kimse kızın 19 yaşında ve üniversite öğrencisi olarak gebe kalmış olmasını eleştirmemiş hayret. nihayet kişisel tercihlere saygı diye bir şey akıllara gelmiş sanıyorum.
  (bkz: türk polisi vs türk silahlı kuvvetleri)
 • 20li yaşlarda 7 aylık hamile bir vatandaşın güngören'de hiçbir şey ile alakası yokken bebeği ile beraber fırat news yandaşları tarafından katledilmiş olmasaydı bu habere belki inanabilirdim. foyanız güngören'de bombayı patlattığınız gün çıktı ortaya. bir annenin ve henüz doğmamış çocuğunun canına kıydınız. siz allah bir deseniz inanmıyorum.

  şimdi bir zahmet siktirip gidiniz

  perer ve raj'dan gelen uyarı üzerine edit : haber ntv haberde de çıkmış. doğruluğu konusunda olabilir ama bu hiçbir şekilde polisi ve askeri kötülemeye yemin etmiş fırat news'e inanmamı sağlamaz. bu haberi hariç tutuyorum.
 • haber sadece fıratnews kaynalı iken oldukça dikkat ve tepki çeken ve bebeğin ölümü dışında 10 farklı yöne çekilen bu olayın, diğer haber kaynaklarınca da (ntv vs) onaylanması sonrası tepkilerin durulması, önem kaybetmesi ise daha da acıdır. olay bir anda normalleşiverdi, "haa ntv de yazdıysa doğrudur hacı o zaman, ölmüş işte n'apalım" tepkisi default olarak geldi birden. vay be, normalleştirme böyleymiş meğersem diyiveriyor insan, aklı almıyor.

  bundan sonrasını durun tahmin edeyim, gelebilecek tepkiler: "abi kız bölücüymüş zaten" "karıya bak hem hamile hem öğrenci, siktir git evine dersine orsp" "ula hamileysen ne bağırıyon!" "iyi olmuş, anası bölücü veledi de bölücü olacakmış polisimiz engellemiş, şimdi bebek cennette, amme hizmetinde bulundu polis sen hala gonuşuyon"

  bakın ben sizin yerinize özet geçtim çoğu tepkiyi, şimdi size kalan işin insanlık suçu olması, polis vahşeti gibi konulara eğilmek, pis kısmını ben geçiştirdim. hadi bu sefer içinizdeki faşist/baskıcı/tutucu kişiliği bir kenara itin de olaya insani açıdan bakın. bir kerecik, hadi.

  içimde insan haklarını hiçe sayan baskıcı otoriteye karşı biriken ve kabaran nefreti ifade edecek söz bulamıyor olmam da apayrı.
 • (bkz: polis kadar taş düşsün kafanıza)

  doğmamış bebeklere cenin deniyor. madem bu hanım kızımız hamile bebek de çok kıymetli dayak yeme ihtimali olan bir yere gidiyor. alnında hamile diye yazıyor mu acaba ki onu döven polis bunu ayırt edebilsin. ne farkı var o an diğer dayak yiyenlerden?

  polise müdahale et diyen kim?

  şiddetle müdahalesini onaylayan içişleri bakanı değil mi?

  o kimden emir alıyordu? polis burada sadece sopa. (bkz: maşa)

  sopayı kim tutuyor ona baksak!

  edit: evet polis çocuguyum.

  edit: hala bir anne adayının çocuğunun sağlığı ve güvenliğini tehlikeye atmasını anlayamıyorum.
  yani gideceği ortamın neresi olduğunu bilmiyor muydu?