• malum sözlükte talihsiz olaylar başına gelmiş kişidir. ama insan düşünüyor, orada bu ithamları kendisine yönelten kimlerdi? buradan, ekşisözlükten kendisini tanıyan insanlardı. belki zirvede karşılaşmış bir sohbet edilmişti, belki de sözlük üzerinden bir konu tartışılmış ve o şekilde tanışılmıştı. burada altına 6 sayfa methiye dizen bu arkadaşlar, ekşisözlükte memleket meselelerini, sanatı tartışan aynı arkadaşlar, kendileri gibi seviyesiz bu ortamı bulunca yaşam ortamına dönmüş gibi canlanmış ve bu talihsiz olaylar yaşanmıştır.
    ekşisözlük bu tür bir olayın asla yaşanmayacağı bir yer evet, ama o insanlar aramızda ve kendilerini ifade etmenin bir yolunu buluyorlar. böyle bir olay yaşandığı için gerçekten utanıyorum, ama asıl kişiler eminim hiçbir rahatsızlık hissetmemişlerdir. gerçek bir insana bunu yapabilen iki yüzlülere yazıklar olsun.
  • benim zıttım olan ve gerçek hayatta karşıma çıksa muhtemelen kafasını koparacağım roman kahramanı. hatta ilerde "annapolly" diye kendi hayatımı konu edinen bir roman yazmayı bile planlıyorum. romanın sonunda annapolly o kadar negatif olacak ki artık dayanamayıp intihar edecek.
  • dangalak masal kahramanı.

-polly sevgilin seni aldatıyo
    -ay ne guseeell. ya yağmur yağsaydı ve üşütüp hasta olsaydı.
    -ulam dangalak ne yağmuru. boynuzu yemişsin diyorum
    -ama acımadı ki
    -hay ebeni
  • her şeyde bir hayır arayan ecnebi kız.
  • hatirina sustum albumunden, dinlendikce sevilen nazan oncel sarkisi.

sozlerini de yazayim tam olsun.

duvarlarla konuşmalar
    kendinle takışmalar
    "ararsam yuh olsun" derken
    tükürdüğünü yalamalar
    deliriyorum!

pollyanna, görüyorsun ya!
    pollyanna, ahh.. böyledir dünya!

bu kadar ceza seni de bozar beni de bozar herkesi bozar
    bu kadar acı yaza da yeter kışa da yeter topuna yeter
    deliriyorum!

çok çocuksun çok
    git oyna çocuksun..
    çok çocuksun çok, git oyna çocuk..

mutluluk oyunların, sırların, durumların
    içindeki çocuğu rahat bırak yıkılsın duvarların

ağlama çocuk!
    pollyanna görüyorsun ya..
    ah böyledir dünya!
  • kendime benzettiğim bir karakter.arkadaş olmamız halinde başımıza çok işler geleceğini düşündüğüm kişiceğiz.
    sırf bu insana benzediğim için olayların kötü tarafını göremem ve arkadaşlarıma danışırım ilk verdiğim kararlar cümleler bu yüzden hep yanlış olur.ben iyimserim ama hayat iyi değil diye düşünmesini dilediğim biridir,kendisini uzaktan tanırım..
  • eleanor porter, koltuk değneklerinde bile güzellik görebilen, bardağın hep dolu tarafına bakarak gülümsetecek bir şeyler bulan bu kızı homeros'un odysseia'sından esinlenerek yaratmış olabilir.

iyice araştırdım fakat daha önce bunun hakkında yazılmış bir şey bulamadım. yine de helene'ye bütün acıları, üzüntüleri unutturan ilaçlar veren polydamna isimli mitolojik karakterle benzerliklerinin tesadüf olamayacağını düşünüyorum. öyle ki menelaos'un karısı helene bu ilaçların insana sonsuz mutluluk verdiğini; gözünün önünde oğlunu vursalar yine de üzüntü hissetmeyeceğini ve güleceğini söyler. polydamna'nın ürettiği ilacı telemakhos'un şarabına katan helene onun babası odysseus acısını unutmasını sağlamıştı. isim benzerliklerinin yanısıra * * misyonlarının da fazlasıyla benzer olması savımı doğruluyor diye düşünüyorum.
  • güzel bi izmir suseri. bu aksam kordonda tekila zirvesiyle tanıstıgım bir arkadaşım..
  • iyi ki doğmuş güzel mi güzel suser...
  • bardak boşken en azından bardak var diyen insan türü.
hesabın var mı? giriş yap