• mülakatlarının yapıldığı tarihle, okula başlama tarihi arasında tam tamına 1 yıl boş zaman bırakmayı başaran gözde okul. velhasıl mülakatlarına ekimde girmeme rağmen ağustosta hala sağlık raporlarını bekliyorum. planlamalarını biraz daha gözden geçirirlerse mutlu edecekler, en azından yeni nesilleri.
  • fazlasıyla zeki insanların mühendislerin vs 48 saniye saçmalığından dolayı elendiği saçma bi işe alım düzeneği.
  • polis meslek eğitim merkezi cümlesinin kısaltılmışıdır. normalde lisans mezunlarının kpss ile alındığı bu eğitim programına, uzun dönem askerliğini yapmış ve en fazla 36 ay geçmiş lise mezunlarının belirtilen yaş şartını karşılaması durumunda kpss şartı aranmadan pöh olarak alınması durumu söz konusudur.
  • 6 - 9 ay arası değişen süre ile eğitim veren polis meslek eğitim merkezi.
  • başvuru şartları denişik okul.

"h- herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşıyor olmamak."

ona göre.
  • internette şöyle bir post gördüm
    https://9gag.com/gag/abgpmwo
    ülkelerin polislerinin eğitim süresi ve polislerin kaç kişi öldürdüğüyle alakalı
    norveçte 3 finlandiyada 3 almanyada 2 yıllık bir eğitimden geçiyormuş ölüm sayıları görece az.
    amerika 21 hafta. çok fazla ölüm.
    türkiyede eğitim süresini merak ettim 6 ay.
    tanım :polis eğitimini 6 ay veren kurum. gelecekde 4 ay vermesi planlanıyor.
  • 6 ay olan eğitimi 4 ay yaptılar . 4 yıllık fakülteden çıkan her türk gencinin en kötü polis olurum düşüncesiyle denediği bir yer oldu. eskiden az alım yapıyorlardı son 4 yıldır pmyo'ların çıkan yasayla yıllar içinde azaltılacağı için alımların pomem yoluyla olması kararına varıldı ve yıl içinde özellikle son yıllarda (bkz: 2015 2016 2017 2018) alımlar 10 bin 13 bin 9 bin gibi rakamlara ulaştı muhtelemen bir süre daha böyle devam edecek. bir de paem var bu ise 1 yıllık eğitimin ardından komiser yardımcısı rütbesinde mezun veriyor. ikisinin farkı da birinin kpss taban puanı 60 (p3) (pomem) .birisinin de paem başvuru taban puanı p3 türünde (70) olmasıdır.
  • atanamayan, iş bulamayan üniversite mezunlarının buluşma noktasıdır.
  • puan barajı 60 olduğundan başvuru sayısı 160 binleri buldu adayları elemek içinde parkuru uzatıyorlar 2-3 senedir parkuru uzatmak yerine puan barajı yükselirse daha adaletli olur kpssden 60 alan birinin devletten 5-6 bin tl maaş alma şansının olmaması gerekir
  • pomem parkurunu 48 saniyede yapamayan polis olmasın zaten. en hantal insan bile 2-3 ay çalışsa parkuru yapar
hesabın var mı? giriş yap