• o kadar seviyordum ki keşke hala emaillere falan bile yapıştırsak.

smslere bile yapıştırsak hayır demem. her yerde olmalılar her yerde. nerde o eski sanat eseri pullar yav. her biri 1 milyon dolarlık tablo gibiydi.
  • yıl olmuş 2017 hala bunlarla ödeme kabul eden devlet birimleri var.
  • zarfın sağ üst köşesine ters yapıştırılan bir pul, mektubun gönderildiği kimsenin artık yazmamasını istemek anlamına gelir.pul zarfın sol üst köşesine yapıştırılırsa bu mektubu gönderenin gönderilen kimseyi çok sevdiğini belirtir.eğer pul zarfın üst orta noktasına yapıştırılırsa olumlu, alt ortasında ise olumsuz bir yanıtı gösterir.
  • türkiye cumhuriyeti'nin ilk posta pulları 14 ağustos 1925'de tedavüle çıkarılmıştır...
  • e-mail geldi mertlik bozuldu olayina aldirmayan ve halen mektupla yazismayi tercih edenler icin olmazsa olmaz bir nesnedir... onsuz gitmez mektup (deneyin de görün)... biriktireni olur, göstereni olur...
  • yalamayi sevenler ama yalayacak canli bisiiler bulamayanlar icin de gecici bir cözüm saglayabilir...
  • dünyada ilk kez 1840 tarihinde ingiltere'de kullanılmıştır.. bize 23 sene gecikmeli gelmi$.. posta pulları aynı zamanda koleksiyon amacıyla da kullanılmaktadır.. pullarda bir ülkenin kültürel, politik, turistik ve ekonomik propagandası yapılır..
  • bakmaya doyamadığım, biriktirmekten zevk aldığım o kenarı dantelli küçük kağıtlar.bir de bazı müzelerde hatıra amaçlı basılmış olanları var, onları toplamak ayrı bir zevk.van gogh müzesinden almıştım en son bakmaya doyamıyorum, el sürmeye kıyamıyorım öyle de bişey.
  • bir ekşi sözlük yazarı.
    medieval 2 total war oyunuyla ilgili mükemmel bir rehber (bkz: #20835114) yapmış kendisi tebriklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum. gerçi pek bi' şey anlamadım ama olsun kabaca bir şeyler kaptım.*
  • taahhütlü bir posta gönderdiler bana, ptt karşı taraftan 20,50 tl almış. gelen zarf şu şekilde: görsel

üzerinde 15 tane pul var, pulların toplamı da 20,30tl. şimdi bu pulların sırf basım masrafı falan zaten en az 5 liradır. ptt elindeki eski pulları eritmek için mi böyle yapıyor nedir? 30 kuruşluk pul dolu. nostaljik olarak güzel, rengarenk bir mektup geliyor, pullara teker teker bakıyorsun, kedi var falan ama zarar yazdığı da bariz yani...
hesabın var mı? giriş yap