• draco malfoy'un harry'ye* hitap şekli.
  • maddeleri eritmek için kullanılan geniş kap, hayat...
  • bu akşam trt 2'de yayımlanan, izlerken insanı çocukluğuna götüren, hoş ve duygulu bir film.. ancak diyaloglar çok 'yetişkin' yazılmış, daha 'çocukça' olabilirdi. özellikle ahmet ile salih'in konuşmalarındaki uzun, düzgün, mantıklı ve hatta edebi ve felsefi denebilecek cümleler, o yaştaki çocuklarda çok eğreti durmuş. bunun dışında oldukça keyifli ve özellikle -benim gibi- 90'larda çocuk olanlar için leziz bir nostalji yaşatan bir film olduğunu söyleyebilirim. ben beğendim.
  • yerden yüksekliği 3 metre 5 santimdir.
  • ahmet uluçay'a adanmış, karpuz kabuğundan gemiler yapmak'ın iki kafadarının yaşlarındaki altı çocuğun basketbol aşklarını, sıkı dostluklarını, kırsalda geçip giden saf ve nahif yaşamlarını, aralarındaki eğlenceli ve komik esprileri, dayanışmanın güzelliğini, hayatta bir hedefin olmasının benzersizliğini, bu uğurda zorluklara direnmenin, asla pes etmemenin ve inatçılığın damakta kalıcı tadını anlatan, ince, narin, hassas detaylarıyla gönlü okşayan bir verim.

fikret arıt'ın 1960'ların futbol sevdalısı erenköy çocuklarının transfer ahmet'ini hatırlatan pota, 1990'ların çocuklarına verilmiş, çocuk oyuncularının doğal ve içten oyunculuklarıyla bezeli tatlı bir armağan, iyi kalpli bir film.
  • (bkz: pot)
  • basketbol'da topun içine girmesiyle sayı kazandıran, çember şeklinde bi demirin etrafına file sarılmasıyla vukuu bulan altı delik alet... artık, topun altındığı direğin tamamı "pota" olarak kabul edilmiştir.
  • altına file geçirilmiş bir çemberin asılı olduğu, zıplama yüksekliği ve boyun önem arzettiği bir spor olan basketbolun olmazsa olmaz gereci.
  • yıllardır trt'de yayınlanan, şimdi gökhan özer'in sunduğu basketbol programı
  • uluslararası basketbol oyun kurallarına göre çemberinin turuncu renk olması gereken basketbol şeysi.
hesabın var mı? giriş yap