• gereksiz taramalar

yetkili makamlar

şirketten arkadaşlar
  • vini vidi vici
  • iron slayer, linkin manson, iced maiden gibi grup isim kombinasyonları.
  • cihangir kedileri (bkz: yıldırım türker)
  • james band!.. özellikle yeni james bond filminin birçok tartışmaya neden olduğu şu günlerde, filmin yarattığı magazinel rüzgâr ile kendi yelkenini şişirmek isteyen amatör gruplar için kıyak bir isim olabilir :)

zorunlu edit: zati varmış böyle bir grup yahu... yine de kendini bir an için dahi sanan dombili süser'in düştüğü durum için: (bkz: görmeyince görünmez olduğunu sanmak)
  • balık hafızası
  • votka tonik
  • roll dergisinin yeni gruplara isim onerilerinden aklimda kalan bir tanesi 'merdivenden kayanlar' idi.
    bir tane de benden gelsin: faz farkı
  • enteresan ve bir o kadar anlamsız bir olaya sebebiyet veren kelimeler bütünüdür.

uzun yıllar evvel lise döneminde bir müzik grubu derleyip toparlamıştık, yuvarlanıp gidiyorduk fakat isim konusunda çok büyük sıkıntı çekiyorduk. düşün düşün, herkese sor, yok. o kadar kötü durumdaydık ki, o sırada biskrem yiyen bir arkadaş; biskrem olsun grubun adı diye tutturdu, varın siz düşünün. neyse akşam için alışveriş yapacağımız bir gün, mahallenin bakkalına gittik. benim aklıma bir de bakkala sormak geldi:

- abi grubumuz var da bir şeyler tıngırdatıyoruz, ama isim bulamıyoruz.
    + ne çalıyorsunuz?
    - repertuar değişiyor be abi, senin aklına bir isim geliyor mu?
    + haa dur bak geldi bi tane. hmmmm.....
    - nedir abi? kurtar bizi bu ızdıraptan.
    + eşyanı sikiyim!
    - anlamadım?
    + grubun adı diyorum "eşyanı sikiyim" olsun.
    - ....? ....? ....? ne? ha? ne dedi oğlum? nasıl ya? (böyle elimizde çekirdeklerle 1-2 dakika kalakaldık)
    + nasıl?
    - ... kurtar... bizi...? ....

hangi mantığın nasıl bir ürünüdür? ne şekilde bir koşul kombinasyonu, bu cevabı bir grup ismi olarak önermesinde etkili olmuştur? yıllardır bir parçasını bile unutamıyorum bu olayın. mavi ekran ile ilk bu olayda tanışmıştım.
hesabın var mı? giriş yap