şükela:  tümü | bugün
 • jk rowling'in pottermore üzerinden e-kitap olarak yayınlayacağı 3 kitaptan oluşacak yeni seri. tarih 6 eylül.

  hogwarts an incomplete and unreliable guide: bu kitap hogwarts hayaletlerinden ve seçmen şapka'nın kararsız kaldığı durumlardan bahsedecekmiş. * *

  short stories from hogwarts of power, politics and pesky poltergeists: bu kitapta da sihir bakanlığı'ndaki problemlerden, azkaban'ın içyüzünden***hahaha ve horace slughorn'un bilmediğimiz yönlerinden bahsedilecekmiş.

  short stories from hogwarts of heroism, hardship and dangerous hobbies: bu kitapta da silvanus kettleburn*'den, mcgonagall'dan bahsedilecekmiş.

  bunların dışında black ailesi'ni tanıyacakmışız. nasıl portre olunur'un cevabını alacakmışız. yani tamam ilgi çekici konular falan da çapulcular dururken... neyse? bekleyeceğiz.
 • hepsi birbirinden vasat 3 kitapçık. rowling'in yıllardır hayranları yemlemek ve hp evrenine olan ilgiyi canlı tutmak için pottermore'da yazdığı kırıntıları toplayıp kitap yapmışlar. bölümlerin çoğu 2-3 cümleden oluşuyor ve konuya elle tutulur hiçbir derinlik katmıyor. sadece minerva mcgonagall ve horace slughorn'un bölümleri biraz detaylı ve ilgi çekici. bu kitapta time-turner'larla ilgili yazdığı şeylerden sonra cursed child'ı çıkarmış olması ise tam bir rezalet, daha doğrusu bu derlemedeki time-turner bölümü cursed child rezaletinin boyutunu artırıyor. paraya ihtiyacı olsa cash-grab denemesi diyeceğim ama yakında çıkacak fantastik canavarlar filmleri için pr çalışması herhalde, yky çevirip 3-5 liraya satmadığı sürece para verip almayın, torrentte var ingilizceleri.
 • j.k. rowling'in keyifle okuduğum yeni serisi.

  "short stories from hogwarts of heroism, hardship and dangerous hobbies" kitabında yayınlanan minerva mcgonagall hakkında bilinmeyenleri türkçe olarak şurada okumanız mümkünmüş: http://fantastikcanavarlar.com/…inda-bilinmeyenler/