şükela:  tümü | bugün
 • portalin yaraticisi kim swiftin yeni fpp * oyunu. yine portaldaki gibi bulmacalar falan varmis.
  oyun cilgin bilim adami olan amcamizin evinde geciyor. evde bir gun bir patlama oluyor ve amcamiz kayboluyor. bizim amacimiz amcamizi bulmak ve neler olup bittigini anlamak. elimizde intradimensional shift device denilen bi alet var, farkli boyutlar arasi gecmeyi sagliyormus. esyalarin ozellikleri farkli boyutlar arasi degisiyor anladigim kadariyla.

  boyle de bir demo'su var, oyunu daha iyi anlamak isteyenler icin.
  http://www.youtube.com/watch?v=o9ozgs7uyce
 • portal, the ball gibi oyunlarla fpp'ye alışmış ve piyasada yeterli oyunu bulamamışken, ilaç gibi gelen, ilk bölümleri ne kadar portala çok benzese de sonra kendi mekaniğini yakalayan ve harika bir oyun deneyimi sunan oyun.

  oyundaki interdimensional kinetic entity adındaki küçük yardımcımız (kısaca ike), tatlı/pisikopat kedi yavrusu, oyunu tek başına sevdirdi bana.

  oyun o kadar basit düşünülmüş ki 4 olayı muhteşem harmanlayıp, sizi bazen çıldırtan, aa ne kadar basitmiş nasıl yapamam dedirten bir yapıya sahip.

  ayrıca oyundaki tablolara her dimensiondan mutlaka bakın her dimensionla farklı bir görünüm elde ediyorsunuz.
 • fizik sevenler için altın değerinde bir oyun. hatta ben fizikçiyim diyen her adam oynamalı bunu. 3 boyutlu da güzel puzzle oyunu olabildiğinin kanıtı. eğlenceli ama bazen uyuz edebiliyor. bu arada o kadar oynayıpta istatistiklere baktığınızda yüzde 10 falan görürseniz korkmayın, ben oyunu bitirdim baktım yüzde 63 yazıyor. yani oyun o kadar uzun değil ana görevleri yapın hikayeyle boğuşun yeter, gizli nesneleri falan bulmanıza gerek yok.
 • çekirdek gibi oyun, bazı anlarda bocalayıp sıkılmama karşın gece gece bi bırakamadım.
 • steam'den 16 liraya alıp başladığım oyun. portal'a benzediğini okuduğum için aldım. portal'a benziyor ama portal'ın yakınından bile geçemez. o kadar kötü de değil ama portal o kadar yükselttiki oyun anlayışımızı bu pek haz vermiyor. ama yinede 16 lira vermeye değer bir oyun.
 • her mekaniğini ayrı ayrı kavrayabilmek adına onlarca kez öldüğüm oyun.
  aşırı zevkli. bazen titreyen ellerle aşırı yorucu. grafikleri tarihi geçecek grafikler değil, tıpkı portal 2 gibi ama dört ana mekaniğinin birleşimiyle portal 2nin official versiyonundan çok daha fazla ihtimal sunuyor. mekanikleri aynı anda kullanamamak ve community maplerin olmaması üzücü ancak oyun beklediğimden de uzun çıktı. bittiğinde üzüleceğim nadir oyunlardan. 8.5/10