şükela:  tümü | bugün
 • tarihe not düşülsün.

  şimdi sesleri az çıksa da yarın bir gün bundan rahatsız olan yazar sayısı artacak ve sözlük yönetimi bu tip adaletsiz uygulamalarından dolayı pişman olacak.

  hele ki bu uygulamaların sorumluları hiçbir zaman "ortadoğu ülkelerine döndük" goygoyu yapmasınlar, önce kendi sözlüklerine bir baksınlar.
 • (bkz: utanç verici)

  altay'ı yeniden moderatör mü yaptınız yoksa diye soracaktım ki gittim baktım ama altay mod falan değil. peki kim bu?

  not: altay, cassey jones ve zilzurna gibi değerli arkadaşlarımızı uçurmaktan sorumluydu. sonra arkadaşları geri döndürdüler, altay bey'in de yetkilerini elinden aldılar. darısı bu hadisedeki "dişine kan değmiş korkunçlu kurt" mod arkadaşımızın başına. amen!
 • (bkz: dokunan yanar)
 • debe'ye giren entry'sinde "amk" ve "bunak" içerdiğinden yazısı komple kaldırılıyor. aynı gün öğle saatlerinde ekşi sözlük sansür rezaleti başlığını açıyor. 5-6 kişi ancak yazıyor. akşama doğru başlık biraz hortlayınca adamı uçurup, söz konusu açıklama yapılıyor. üstelik yazar, başlığı açıp iki entry girdi (ikincisi sadece up'tı), ikincisini de sonra sildi. bir daha orada tek kelime yazmadı. ama saatler sonra yine de uçuruldu.
 • agamemnon, arpad, bildigin emre, sourve şimdi querrery...

  lan bir de bu platform söz de özgür düşünceyi savunmuyor mu? allahım asadkiaslşdasşl...

  paranın girdiği her iş gibi çok bozmuştur. alternatifi olmadığı sürece de bu şekilde yazarların uçurulmasına devam edilecektir.
 • eğer bunak, amk dedi gibi saçma sapan bahanelerle uçuruluyorsa bir yazar, ben dahil burda yazanların nerdeyse tamamı uçurulmalı. ekşisözlük yönetimi de iyice bunadı. ayy ne dedim amk!
 • bu sözlük kurulurken isim aşamasında "ekşi"de nasıl karar kılındı, çok merak ediyorum. o arada ssg masada limon mu gördü de esinlendi yoksa?

  ekşi gerçek anlamıyla, yüzümüzü buruşturan, içimizi gıcıklayan, ama nedense hoşumuza giden bir tat, değil mi? verdiği rahatsızlığa rağmen limon yalayan tipler bile mevcut. bir zevk çünkü. buranın adı da sırf o şekilde esinlenildi diye düşünmüştüm. tamam, kurallar var. eyvallah. ama okuyucuyu biraz da rahatsız etmek değil mi amaç? okuyucu o rahatsız edici tadı aramıyor mu burada? ciddiyetse istediği, zaten wikipedia'ya bakar. öyleyse sorun ne?

  bu arkadaş, o en beğenilen entry'sinde o rahatsız tadı verdi. yetkilinin biri de geldi, onun emeğini imha etti. atılma nedeni de uğradığı haksızlığı duyurmak üzere açtığı başlıktı. yazdığı entry'de hiçbir şey yoktu. ama yine de tüy dikilircesine hesabı kapatılarak hakkı yendi.
 • eğer 'amk' kelimesi uçurulması için bir gerekçeyse desteklediğim olaydır. keşke bu iğrenç kalıbı kullanan herkes sözlükten uçsa fakat olay aşırı hakarete varmadıkça uçurma diye bişey olmamalı. bi kere ben de adolf hitlere hakaretten uçmuştum fakat sonra nickime 2 koyup geri döndüm, sonra tekrar eski hesabımı geri açtılar. nerden aklıma geldiyse.
 • agamemnon demiş bazı yazarlar. o iş benim bildiğim kadarıyla baya karışık. farklı dengeler söz konusu.

  acaba agamemnon olayında olduğu gibi birileri birilerinden bir şeyler mi rica etti veya dikte etti kanzuk kardeş?
 • söz konusu entry'nin gg gerekçesi ile silinmesi son derece normaldir. hep format yoksunluğundan şikayet ediyoruz ya, format bu işte. o entry tam anlamıyla götümüze girebilirdi.

  ancak uçurulması biraz fazla oldu. sansür rezaleti başlığını açınca moderasyon "şuna bak hem suçlu hem güçlü" demiştir muhtelemen ve bu yüzden uçurulmuştur diye düşünüyorum.