• uygulama geliştiricisine şöyle bir mail attım:

"merhabalar. ayarlarda ses kalitesi seçeneği göremediğim için sormak istedim, bu app ile 1 saatlik radyo yayını dinlediğimizde kaç mb’lık bir trafik söz konusu acaba? ona göre internet paketi almam gerekecek. teşekkürler şimdiden."

-

aynı gün yapılan dönüş:

"merhaba,

bu rakam dinlediğiniz radyoya göre değişiklik gösterdiği için cevabı çok basit değil. şöyle özetleyelim: istasyonların büyük çoğunluğu müzik için kabul edilebilir minimum rakam olan 64kbps kalitesinde yayın yapıyor. bu saniyede 8 kb veri çekildiği anlamına gelir, bu da 1 saatte yaklaşık 28 mb veriye tekabül etmektedir. bunun dışında bazı radyolar 48kbps (~21mb/saat), bazıları 96kbps (~43mb/saat) kalitesinde yayın yapmakta. (çok nadir olan birkaç tane radyo dışında tüm radyolar bu aralıkta bulunmakta) yayın kalitesi tamamen yayıncının inisiyatifinde olup bunun üzerinde bir kontrolümüz maalesef bulunmuyor. (düşük/yüksek yayın kalitesi seçeneği de bu nedenle sunamamaktayız) buradaki verilerin genel bir fikir verme amaçlı olduğunu ve sizin deneyiminizde az da olsa fark gösterebileceğini de belirtelim. radyo yayını dinlemek youtube, facebook vb. gibi sitelerde günlük olarak izlenen video içeriklerine nazaran çok daha mütevazı bir internet kullanımına ihtiyaç duysa da, yine de kotanızı aşmamak için mümkün mertebe kablosuz bağlantıları kullanmanızı ve data pakedinizde kalan miktarı belli aralıklarla kontrol etmenizi öneririz.

ilginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz!"

--
    özet: 64kbps'lik bir yayını günde 2 saat dinlesek günde 56mb tüketecek. bu şekilde 1 ay boyunca her gün 2 saat dinleyecek olsak ~1,6gb gibi bir sonuç çıkıyor. veya benim kendi dinleme hesabımı yapacak olsak, günde net 1,5 saat dinliyorum, ki o da hafta içi günler, bu durumda rahatlıkla 1gb'den de daha az bir tüketim söz konusu olacak.

gönül rahatlığıyla dinleyebiliriz. gayet kota dostu bir deneyim sunduğunu düşünüyorum.

ek olarak kendisinin böyle yüzlerce/binlerce takipçisi olan bir uygulamanın geliştiricisi olmasına rağmen bu hız ve şıklıkta dönüş yapmasının da gözden kaçmaması gerektiğine inanıyorum.

ps: bu yazışmayı burada paylaşmak için kendisinden izin aldım.
  • bu uygulamayi kim yaptiysa turkiyenin en basarili appi ödülü verilmeli.

stabil, guclu, hızlı sorunsuz.

arabada bile bazen radyoyu bunu bluetootha baglayarak dinliyorum vallaha bak.

radyo firmalari bu appi maddi manevi desteklemeli cunku bu app sayesinde evde tum gun radyo dinlemekteyim. app yokken radyoyu sadece arabada nadiren dinlerdim.
  • adetâ bir cerrah titizliği ve ustalığıyla hazırlanmış, kalitesiyle emsal gösterilecek nadide ve nezih bir yerli -internetten radyo dinleten- uygulama. takdir ve iftihar edilesi.
  • çok kullanışlı envai çeşit radyoyu bünyesinde oldukça kullanışlı bir arayüz ile sunan sevgili uygulama. her türlü sorunuzu çok ciddiye alarak cevap vermeleri ayrı güzelliktir, örneğin açık olan radyo çalınan şarkı adını sağlamasa da şarkı adını gösteren bir geliştirme üzerinde çalıştıklarını yazdılar. işlerini daha iyi yapmaya çalışmaları da saygıyı hakediyor. emeklerine sağlık, dinlemeye devam.
  • uygulama mükemmel. az önce uygulama geliştiricisine 1 saatlik dinlemede kaç mb trafiğe sebep oluyor diye mail attım, cevap gelirse yazarım buraya.
  • ios için tasarlanmış oldukça başarılı bir radyo programı. tavsiye edilir.
  • yeni keşfettiğim harika uygulama. indirir indirmez bir anda kendimi favori listesi oluştururken buldum. listesinde tüm müzik türlerine ait yüzlerce radyo kanalı var. arjantin tango için bile bir radyo var daha ne olsun. benim en favorilerim pink floyd 101 , queen 101, the beatles, elvis presley 101, open fm %100 metallica, bob's 80er rock, houston blues radio ve greatest hits of all time radyo kanalları. şahsen günüme sabah beatles ile başlayıp gece pink floyd ile bitiriyorum.

benim gibi radyo dinlemeyi seven biriyseniz kesinlikle çok memnun kalacaksınız. radyo candır.
  • app store’dan kaldirilan uygulama. why aq?
  • acil olarak windows'a gelmesi gereken en iyi radyo uygulaması.
  • yıllarca tunein üzerinden ntv radyo dinledim. ama tuneinde haberturk cnnturk vs olmadığı için alternatif aradım ve bir süredir radyo kulesinden memnunum.
hesabın var mı? giriş yap