• faşistler dtcf dekanını ölümle tehdit etti

ankara üniversitesi dil ve tarih-coğrafya fakültesi'nde kendilerine dtcf ülkücüleri diyen faşist çeteden 10 kişinin uzaklaştırma cezası alması üzerine faşistler fakülte dekanı prof. dr. rahmi er'e twitter üzerinden ölüm tehditleri savurdu

aü dtcf'de faşist çete bir yandan üniversitelilere sopa ve satırlarla saldırırken bir yandan da fakülte dekanını ölümle tehdit ediyor. geçtiğimiz dönem üniversitelilere saldıran faşist çeteden 10 kişinin uzaklaştırma cezası alması üzerine twitter üzerinden yorumlar yapılmaya başlandı. orhan bidav isimli şahıs dtcf dekanı rahmi er'i hedef alarak "bizi zorlamayın...d.t.c.f. dekanı :(rahmi er)in sonu: bedrettin cömert benzemesin...!" (twit aynen alınmıştır) şeklinde bir "paylaşımda" bulundu. bu twitlerin atılmasının ardından orhan bidav'ın hesabı ise askıya alındı.

bedrettin cömert kimdir?

faşistlerin prof. dr. rahmi er'e "sonun benzemesin" dediği bedrettin cömert hacettepe üniversitesi'nde sanat tarihi bölümü'nde görev yaparken 11 temmuz 1978'de faşistler tarafından katledilen bir öğretim üyesi.

dtcf'de ne olmuştu?

faşistlerin üniversitelilerin afişlerini sökmesi üzerine üniversiteliler yaşadıkları saldırıyı püskürtmüş ancak faşistler saldırılarına devam etmişlerdi. küfür ve tehditlerle üniversitelileri tehdit eden faşistler son olarak fakülte öğrencisi olmayan bir grubu okul içerisine sokarak öğrencilerin oturmakta olduğu çardağa satır ve sopalarla saldırmasına olanak sağlamıştı. ardından açılan soruşturmalarla saldırıya uğrayan üniversitelilerin hepsi birer ay uzaklaştırma cezası alırken faşistlerden sadece 10 kişiye uzaklaştırma cezası verildi. üstelik soruşturma metinlerinde hiçbir şekilde faşistlerin ellerindeki satırlardan bahsedilmemişti.

http://www.kolektifler.net/…nini-olumle-tehdit-etti
  • prof. dr. izzet özgenç'in istifası sonrası yök üyeliğine getirilmiştir.
  • az önce tarafsız bölge programında tarihi ayar yedi ve program reklama girmek zorunda kaldı.

rahmi er: siz 28 şubat sürecinde ne yaptınız, itiraz ettiniz mi?
    salim şen: evet ettim, peki siz 2007'den sonra fethullah gülen hakkında övgü cümlelerinde bulundunuz mu?
    rahmi er: (3 saniye donuk ifade) ama konuyu çarpıtıyorsunuz

çok güzel rezil oluyorsunuz, beter olun
  • kendisini tanımam, twitter'da bir videoda gördüm. ismail saymaz kendisine yandaş gazeteci imasında bulundu ama sayın rahmi er ismail saymaz efendiye efsane bir ayar ile ağzının payını verdi. şu adreste göreceğiniz üzere kendisi gibi gazetecilerin yüzü suyu hürmetine yaşıyor bu ülke.

bu kadar bağımsız ve dünya gerçeklerine hakim, dinimizi bilen, savunan, yeri gelince iktidar partisine bile kafa tutabilecek tiyniyette bir gazeteciden hatta bir fikir adamından nasıl haberim olmamış. bu da benim ayıbım.
  • ilerde çocuğun torunun izleyecek, hiç mi utanman yok be adam!
    açık açık desen ki ben iktidarın satılmış kalemiyim, yemin ediyorum ağzımızı açmayız.
    ama bu nedir ya!
    iktidarı eleştiriyorum, minareleri güzel yapmıyorlar demek, en hafif tabiriyle ahlaksızlık, şerefsizliktir!
    soğuktan donarak ölen bebekleri, açlıktan intihar edenleri, saraydaki ultra israfı, yandaşlara peşkeş çekilen ihaleleri, kol gibi artan vergileri, benzine, doğalgaza, elektriğe iğneden ipliğe her gün yediğimiz zamları, garibanın banka hesapları bloke olurken yandaşların silinen milyon dolarlık borçları, 40 milyar dolar harcadığımız ve ülkenin etnik yapısını değiştiren suriyelileri, yanlış ortadoğu politikası yüzünden ödediğimiz bedeli, her yere mantar gibi imam hatip açıp milletin çocuklarını buralarda okumaya mecbur bırakıp kendi çocuklarını ingiltere ve amerika’da okutan siyasileri de eleştirsene yavşak!
  • minare, şerefe ve kubbe başlıklı yazısında akp iktidarına yönelttiği "modern camilerin minaresinde neden şerefe yok?" sorusu ile iktidarı köşeye sıkıştırmış, soğuk soğuk terletmiş akademisyen.

uzmanlık alanı arap dili ve edebiyatı olan er, derin mimarlık tarihi bilgisiyle ve mimaride yeniliklere açık yaklaşımıyla da göz doldurmaktadır:

--- alıntı ---

"bugün hiçbir mimar, hiçbir kibir ve evhama kapılmasın, kendisini de kimseyi de yormasın. mimaride koca sinan aşılamaz. bu hakîkate riayet edildiğinde bugün de güzel eserler verildi:

istanbul’un anadolu yakasında yapılan mimar sinan camii hem bir vefa eseri ve hem de sinan üslûbunun muvaffak bir devamıdır. bu misalleri ankara merkezde aynı üslûpla yapılan câmi, büyük çamlıca câmiî, amerika maryland’daki washington câmiî külliyesi.. diye çoğaltmak mümkün. hatta kocatepe câmiî ve adana’daki sabancı câmiî de sinan üslûbunda eserlerdir. demek ki mimarlarımız isterlerse, emsalsiz üstadları merhum ve mağfur mimar sinan hazretlerinin takipçisi olarak güzel eserler inşa edebiliyorlar."

hâl bu iken istanbul havalimanı’na ve mü’minlerin vicdanına bu kötülük niye?

--- alıntı ---

şerefe önemli.
  • arkadaş desene direk, iktidarın eleştireceğim bir icraatı yok diye. arama minareye kılıf .
  • yök başkan vekillğinden ayrılıp dtcf'de eğitim vermeye geri dönen profesör
  • https://twitter.com/…?t=ig6pi-t77dho1tole4ajaq&s=19

bir kere de şaşırtın bizi.

bari en azından kıçı kırık bir üniversiteden mezun olmuş olsa bile sayısal bir bölümden cikan bir mühendis getirseydiniz.
hesabın var mı? giriş yap