• kim diyor ya mis gibi anason kokuyor.
  • doğru olan başlık. bir rakı içmek için dünyanın mezesini hazırlıyorsun sonuç yine leş bir tat. kafası güzel diyenler de arabesk kafasına bağlıyor ki o da ayrı bir leşlik. özetle rakı aşırı abartılan leş bir içkidir.
  • he canım he fakirim de sohbetim kötü de bende içecek ağız yok de sevmiyorum bana hitap etmiyor de ama senin için kötü ya yüzde elli için ? sanmıyorum
  • o rakının tadından değil, kişinin bir damak zevkine sahip olmadığını kabullenememesinden.
  • 2018’de sadece iç piyasaya arz edilen toplam rakı miktarı 35 milyon 934 litre olduğu içindir. bu miktar 2000 li yılların başında 45 milyon litreydi. son 10 yılda yüzde 1800 zam gelince insanlar evlerinde rakı yapmaya başladı.

şimdi bu kadar çok tüketilen bir içki için "leş" tabirini kullanmak yerine "ben beğenmiyorum" demek daha doğru olmaz mı? olmaz, sen beğenmediysen leş, sen sevmediysen pistir. bırakın kim neyi nasıl içerse içsin, edebiyatını yapanı, bokunu çıkaranı eleştir tamam ama sevene bok atma.
  • rakının tadı güzel olsaydı yanında o kadar güzel mezeler olmazdı rakı ,güzel kızın yanındaki çirkin kızdır. asıl olayı halleden rakıdır ama tadını meze verir. (bkz: rakının yurtdışında tutmamasının sebebi) de budur.
  • malesef böyle salak salak şeyler yazan gerzek insanlar var.

zevkler ve renkler tartışılmaz dangozcum. uzun uzun paragraflar yazmana gerek yok.

ayrıca rakı candır.
  • işte tipik bir z kuşağı örneği. ben sevmiyorum öyleyse berbattır.

biraz daha büyüyünce rakının ne kadar güzel tadı olduğunu anlayacaksınız. şimdi balkon demiri tadındaki biranın yanına 3 kuruşluk cips yemeye devam edin.
  • kişiye göre değişmekle birlikte ben param oldukça rakıcıyım.
    bu başlığa bir baba neyzen anısı bırakıyorum. :)

bir emraz-i akliye uzmanı istanbul emraz-ı akliye ve asabiye hastanesi’nde alkoliklere konferans veriyormuş. konu, içkinin zararları.
    bir ara dinleyicilere sormuş:
    – iki kovadan birine rakı, birine su doldursak ve bir eşeğin önüne koysak, hangisini içer?
    alkolikler hep bir ağızdan cevap vermiş:
    – suyu.
    tekrar sormuş:
    – neden?
    neyzen tevfik de dinleyiciler arasındaymış, cevap vermiş:
    – eşekliğinden!
  • anason iğrençtir diyip katılıyorum
hesabın var mı? giriş yap